Z vaší televize bude obrovský tablet

Pokusů, jak snadno napojit televizi s HDMI vstupem na internet už tu pár bylo, ale zatím se příliš neujaly. Tentokrát to ale vypadá na trhák. Archos totiž nabízí funkce, které dřívější produkty neměly, a hlavně má opravdu použitelné ovládání.

Archos je produkt stejnojmenné francouzské firmy, která si před lety vybudovala dobré jméno právě na multimediálních přehrávačích, takže má zkušenosti s tím, dávat dohromady zdánlivě neslučitelné. Na pár let pak sice jejich sláva pohasla, ale Archos Connect je její novou divokou kartou.

Je to vlastně jen malý snímač pohybu s HD kamerou, co se nainstaluje na televizi a dálkový ovladač. Společně mají tyhle věcičky moc proměnit televizi v zařízení, které se dokáže připojit k internetu. Archos také plně podporuje přístup do obchodu Google Play nebo Google Music. Aby také ne, vždyť funguje pod Androidem 4.1 Jelly Bean.

Budete si moct přehrávat hudbu z YouTube, filmy online, pařit hry nebo skypovat s veškerým uživatelským komfortem. Díky LED kontrolce vám žádný příchozí hovor neunikne, i když budete zrovna pohrouženi do hraní.

Kříženec QWERTY klávesnice a gamepadu

Ovladač může být pro ty z nás, kteří jsou zvyklí na klasický televizní, trochu děsivý. Vypadá jako kříženec klávesnice a gamepadu. Ale je perfektně vymakaný pro hraní her a dokonalé ovládání všech funkcí operačního systému Android.

Pracuje přes bluetooth a díky integrované QWERTY klávesnici podporuje veškeré znaky. Gamepadová část má k dispozici dva touchpady, umožňující multidotyková gesta. Že je vám ten kříženec hned sympatičtější? Není divu, šikovně totiž odstranil problémy s ovládáním, které doposud všechny podobné „chytré krabičky“ měly.

Zdroj: ihned.cz

Kdyby vám však tento ovládací hybrid prostě nesedl do ruky, nevadí. Archos budete moci ovládat i přes Android ve smartphonech. A pokud by i tohle bylo na vás moc, můžete prostě zůstat u klasického televizního ovládání.

Archos TV Connect si budeme moct koupit už za měsíc!

Snímač pohybu s kamerou se instaluje pomocí držáku, který se přizpůsobí různým šířkám obrazovek. Zapojení také probíhá velmi snadno. Vystačí si s HDMI, ethernetovým a napájecím kabelem. Ethernetový však využít nemusíte, můžete si nastavit přístup přes Wi-Fi. Instalace a zapojení Archosu už prakticky nemůže být jednodušší.

Archos běží pod vícejádrovým procesorem, má 1 GB operační paměti a 8 GB úložiště. To sice není nic moc, ale kapacitu úložiště můžete zvýšit microSD kartami, nebo prostě připojit externí harddisk nebo flashku. Anebo celý počítač.

Tahle chytrá hračka by se měla začít prodávat v únoru a Česká republika tentokrát neplánuje zaostat. Při ceně asi 130 dolarů očekáváme v našich obchodech ceny v rozmezí 2 500 – 3 500 korun.