Plechovky na tohle pivo byly vyrobeny z těch samých materiálů, co skafandry

Pivo s přídavkem měsíčního prachu, které uvařil pivovar Dogfish Head v Delawaru, není žádná kachna. Tento prach vážně pochází z rozdrcených lunárních meteoritů, které měly do jednoho certifikát pravosti.

Pivo se záměrně přidaným prachem zní sice poněkud nechutně, ale tento prach se skládá převážně ze solí a minerálů, které podporují proces kvašení, takže to vůbec není od věci. A prý také propůjčuje pivu jemnou, ale komplexní zemitost. Na jeho uvaření v pivovaru použili německý slad, chmel a stejně tak místní domácí kvasinky, což se spojilo v symfonii jemného karamelového podtónu a lehké bylinné hořkosti.

Navíc bylo toto měsíční pivo prodáváno v plechovkách z těch samých materiálů, ze kterých jsou vyráběny skafandry. Díky jejich špičkovým vlastnostem zůstává vychlazené po astronomicky dlouhou dobu a je bezkonkurenčně nejlépe chráněným pivem na světě. Vnější vrstva je ze specifického druhu bílého goretexu a vnitřek tvoří nezničitelný kevlar.

Tohle pivo vydrží vakuum, sluneční záření i extrémní teploty

Stabilní teplotu v plechovce udržuje hliníková izolační vrstva mylaru. Vnitřní vrstva je z polyesteru, který za normálních okolností poskytuje integritu všem strukturám a udržuje ve skafandru pohyblivost kloubů i při vysokém tlaku.

Tyto materiály jsou schopny odolávat teplotám zhruba od 121 do – 121 °C, cestování rychlostí 10 km/s, slunečnímu záření i vakuu. A to je u piva rozhodně nezbytné!

Bohužel, opravdu šlo o velmi limitovanou edici. Celá várka už je pravděpodobně dávno rozprodaná. Ale pokud byste moc toužili toto vesmírné pivo ochutnat, jistě se ještě najdou spekulanti, kteří si pár plechovek koupili jako dobrou investici. Tak hodně štěstí.