Varšava je hlavní a zároveň i největší město Polska. Oferty pracy jsou zde díky tomu dosti široké. Především v centru města mají svá sídla národní instituce, vládní úřady, domácí i mezinárodní společnosti. Velkou finanční spoluúčast mají zahraniční investoři. Ve městě se nachází velké množství průmyslových podniků, u kterých je možnost získat praca Warszawa. Kromě potravinářského a strojírenského průmyslu se zde nacházejí podniky strojírenské, textilní, automobilové. Město je centrem ocelářského, farmaceutického a elektrotechnického průmyslu a také důležitým střediskem cestovního ruchu. Varšava je také velmi důležitým dopravním uzlem, kromě dopravy automobilové, autobusové a železniční se ve městě nachází mezinárodní letiště. I v těchto oblastech naleznete celou řadu volných pracovních pozic. Poptávka je také po IT specialistech.

Kde hledat volné pracovní pozice Varšava?

Jestliže uvažujete o práci v polské Varšavě, porozhlédněte se po portálu hitpraca.pl. Je přehledný a hledat volné pracovní místo můžete nejen podle města, ale také podle oborů lidské činnosti. Pokud se přihlásíte k odběru volných pracovních nabídek, nemusíte hlídat novinky, budou vám automaticky zasílány na vaši e-mailovou adresu. Je potřeba si připravit životopis a motivační dopis v polštině. Pokud vás nějaká nabídka zaujme, upravte je vhodně dle obsahu nabídky. Nezapomeňte decentně vyzdvihnout vaše schopnosti a dovednosti.

A proč pracovat právě do Polska? Seznámíte se s novými pracovními metodami a postupy, poznáte nové lidi a kulturu, ochutnáte nové pokrmy a třeba zde získáte nové přátelé. V neposlední řadě se naučíte nový jazyk, ve kterém se i zdokonalíte. Není nic lepšího, než se učit cizí jazyk přímo v praxi, s rodilými mluvčími. Tuto dovednost si pak můžete doplnit do vašeho životopisu, společně s nově získanou praxí v cizině.