Při koupi nového telefonu lidé často váhají, zda zvolit chytrý telefon s operačním systémem Android či dát přednost iPhonu. Oba mají mnoho výhod a skvělých funkcí a na první pohled se zdá, že jsou téměř stejné. Ovšem některé jejich klíčové vlastnosti mohou být při výběru důležité.

Odlišný hardware

Hardware je první místo, kde se rozdíly mezi iPhone a Androidem vyjasní.

Pouze Apple vyrábí telefony iPhone, takže má mimořádně přísnou kontrolu nad tím, jak software a hardware spolupracují. Na druhou stranu Google nabízí software Android mnoha výrobcům telefonů, včetně společností Samsung, HTC, LG a Motorola. Z tohoto důvodu se telefony Android velmi liší velikostí, hmotností, funkcemi a kvalitou.

Pokud kupujete iPhone, stačí vybrat jen model. Na webu https://www.slag.cz/porovnani-iphone si můžete snadno porovnat všechny dostupné typy.

Aktualizace OS

Abyste se ujistili, že máte vždy nejnovější a největší verzi operačního systému vašeho smartphonu , musíte si zakoupit iPhone.

Je tomu tak proto, že někteří tvůrci Androidů pomalu aktualizují své telefony na nejnovější verzi verze Android OS a někdy své telefony neaktualizují vůbec.

Přestože lze očekávat, že starší telefony nakonec ztratí podporu nejnovějších operačních systémů, podpora Apple pro starší telefony je obecně lepší než u Androidů.

Pokud nevíte, který typ iPhonu zvolit, mrkněte na https://www.slag.cz/porovnani-iphone a porovnejte vybrané modely.

Výběr aplikací

Obchod Apple App Store nabízí méně aplikací než Google Play. Ačkoliv se může zdát, že Apple při výběru aplikací přísný, někdy až příliš, zabraňuje situacím, jako je ta, ve které byla na Google Play publikována falešná verze WhatsApp a stažena 1 milionem lidí před jejím odstraněním. To je hlavní potenciální bezpečnostní hrozba. Google je při výběru aplikací příliš laxní.

Integrace s dalšími zařízeními

Většina lidí kromě svého smartphonu používá tablet, počítač nebo notebook. Pro tyto lidi nabízí Apple konzistentnější a integrovanější zážitek.

Protože Apple vyrábí počítače, tablety a hodinky společně s iPhone, nabízí věci, které Android (který většinou běží na smartphonech, i když existují tablety a notebooky, které jej používají) nemůže.