Origami kondom si nasadíte během mrknutí oka – nezabere to víc než 3 vteřiny

Jejich vzhled, a chcete-li, architektura jsou inspirovány japonskými papírovými skládačkami origami, kde každý kousek ze stokrát přeloženého papíru zapadá přesně na místo. Stejně tak je to s těmito kondomy.

Latexové kondomy, které jsou tu s námi už sto let, nemáme zrovna v lásce. Ať už je vrstvička latexu tenká, jak chce, pořád staví bariéru mezi naše těla a tím taky narušuje prožívání. Origami kondomy jsou vyrobeny ze silikonu a zachovávají zcela přirozený vjem z dotyku a dokážou naše potěšení ještě umocnit.


Těžko se mezi námi najde někdo, kdo by neměl nepříjemnou nebo dokonce trapnou vzpomínku na aplikaci latexového kondomu. Ono takové rolování nemusí být vždycky jednoduché, kondom můžeme mít naopak, může se zamotat nebo být příliš těsný. Origami kondomy nás takhle nikdy nezmatou – jsou prostě jen poskládané jako harmonika, kterou si nasadíme bez problémů během tří vteřin.

Krásně přilnou ke sliznici a místo vytváření překážky zprostředkují ještě intenzivnější potěšení

A zatímco běžné kondomy jsou pružné jen v jednom směru a to na délku, origami kondomy se dokážou přizpůsobit i svou šířkou. Co je ovšem úplně nejlepší, tak díky této pružnosti a mnohem přátelštějšímu silikonu dokážou naprosto odstranit pocit bariéry. Na omak se ze všeho nejvíc podobají tekutině, která dokáže dokonale zprostředkovat pocit dotyku, jakoby ani žádný kondom nebyl.

Tam, kde latex může způsobit nepříjemné tření a podráždění, zanechá silikon jen pocit hebké hladkosti a intenzivního prožitku, stimulující citlivost sliznice. A přestože se při pohybu sem a tam pohybuje tento kondom s naším tělem, nehrozí prasknutím, protože je velmi odolný.

Pokud byste měli pocit, že díky harmonikovému tvaru musí zákonitě tyhle kondomy sjíždět a sklouzávat, tak opak je pravdou. Silikon, ze kterého jsou vyrobeny, krásně přilne ke stěnám pochvy nebo konečníku a tam také zůstane.

Kromě pánské a dámské varianty se počítá také s kondomem pro anální styk, primárně určeným pro gaye

Na běžný latexový kondom také můžeme mít alergii, ačkoliv to není příliš časté. Naproti tomu alergie na silikon ještě nebyla pozorována u nikoho, takže se origami kodomů vůbec nemusíme bát. Pokud by vás snad trošku vyděsily ty harmoniky na povrchu, obavy mít nemusíte. Ve skutečnosti jsou i tyto záhyby úplně měkké a po aplikaci se natáhnou.


Počítá se s prodejem tří typů origami kondomů. Pánského, ženského a kondomu pro anální styk (R.A.I neboli Receptive Anal Inercourse Condom). Bez ohledu na druh vypadají tyto kondomy velmi elegantně a futuristicky, takže se zbavíme také otravného a nevkusného vzhledu latexového střívka.

Jedinou lehkou nevýhodou je uvedení na trh. Těchto krásných kondomů se totiž pravděpodobně dočkáme až během roku 2015. Napřed musí být vyzkoušeny a klinicky testovány, ačkoliv už za sebou mají sadu nezávislých spotřebitelských testů v San Francisku, Bostonu a Los Angeles.

Také budou asi o něco dražší než současné kondomy, ale Origami si udělali průzkum a mnoho lidí je ochotno zaplatit za kondom, který jim společně s bezpečností zajistí i větší potěšení, víc než 150 Kč za kus. Uvidíme, jaká bude realita, ale my osobně bychom si něco takového určitě alespoň rádi vyzkoušeli.