Miluj bližního svého, byť by to byl mravenec

Formikofilie je taková menší sestra zoofilie. A to doslova. Lidi, trpící touto odchylkou, vzrušují malá zvířátka. Hodně malá. Formica znamená mravenec, a takto postižení lidé propadají nekontrolovatelné vášni při pohledu právě na broučky, šneky, žabky a podobnou žoužel. Vrcholem slasti pro ně je, přikládat si tato zvířátka na holé tělo, zejména v oblasti pohlavních orgánů.

Šípková Růženka trochu jinak

Somnofílie nebo také poeticky řečeno syndrom spící princezny je opravdu speciální úchylka. Somnofilové se totiž sexuálně ukájejí nad spícím partnerem. Nebo ho ze spaní rádi probouzejí intimními doteky či orálním sexem. Zdá se, že pohádka o Šípkové Růžence dostává hned jiný smysl.

Milovníci stromů někdy zajdou trochu daleko

Dendrofilové jsou posedlí keři a stromy, dokonce nad nimi často i masturbují. Tato úchylka má velmi vznešenou historii. Perský král Xerxés se kdysi zamiloval do platanu a dokonce se s ním oženil. Teď už se asi na lidi, pobíhající po lese a objímající stromy, nebudete nikdy dívat stejně.

Chladná krása soch

Ano, umění může být rozhodně sexy, ale pro někoho méně a pro někoho více. Při úchylce jménem statufilie se lidé zamilovávají do soch. Ty u nich vyvolávají sexuální vzrušení a často jim také díky různým výčnělkům či škvírám plnohodnotně nahrazují sexuálního partnera. A co na to Pygmalion?

Není nad léčivou moc bylinek

Urtikace je úchylka opravdu nezvykle bizarní.  Tak trošku spadá do sado-maso nebo flagelace, ale je mnohem specifičtěji zaměřena. Jedince, trpícího touhle úchylkou totiž vzrušuje, když je přes nahé tělo šlehán kopřivami. Že bychom odhalili pozadí lidového zvyku vyšlehání kopřivami pro zachování zdraví a mladosti?

Pozor na obecenstvo autonehod

Lidé, trpící symforofilií, dosahují uspokojení, když jsou svědky nějakého neštěstí. Autonehody, tsunami, zemětřesení… Je to jedna z úchylek, které ještě nejsou nebezpečné, ale mohly by být. Takto postižení jedinci totiž touží po zinscenování nějaké katastrofy, a i tato představa jim sexuálně velmi lahodí.

Láska k bohu má různé podoby

Hierofilie je poměrně neškodná úchylka, kterou trpí náboženští fanatici a jistě také někteří kněží. Vzrušují je náboženské předměty, jako jsou kříže, sošky svatých nebo růžence. Někteří z nich však netroškaří a vyhledávají sex přímo před Božíma očima během mše v kostele.

Když se někdo těší na očkování

Kéž bychom mohli tyhle lidi posílat za sebe na injekce! Nejenže se vůbec nebojí jehel, naopak je velmi vzrušují, zejména pohled na injekční stříkačku, zapíchnutou do jejich, popřípadě partnerova těla. Lidé trpící injektomanií se dokonce často ukájejí tím, že si vpichují do intimních míst fyziologické roztoky.