Oblíbenou módou zejména u mladé generace jsou potištěná trička. Ovšem díky termolisům lze vytvářet nejrůznější potisky nejen na textil, tedy například na sportovní dresy a jiné součásti oblečení, ale i na jiné předměty. Mohou to být například hrnečky, talíře, skleničky, ale také tašky, pouzdra na mobilní telefony či podložky pod myš u PC.

Co je termolis na potisk?

Jednoduše řečeno se jedná o stroj, který slouží k uchycení speciálních materiálů na určitý předmět. Nejčastěji jsou to bavlněná trička, ale také tašky a jiné předměty. Termolis funguje na bázi sublimačního tisku a uchycení probíhá za cíleného tlaku pomocí topné desky. Desku je nutné nastavit na optimální teplotu podle potiskovaného materiálu. Tímto způsobem lze vyhotovit jedinečné propagační a reklamní předměty, ale také originální bytové dekorace.

Nabídka termolisů

Na trhu jsou dnes nabízeny termolisy různých značek, mezi kterými jsou i levné výrobky z Číny. Dáte-li přednost kvalitě, pak zvolte některý z výrobků továrny Heat Press Machine, jejichž prodej zajišťuje společnost Marta, s.r.o. Termolisy značky Marta se vyznačují vysokou kvalitou. Chcete-li ovšem dosáhnout naprosto prvotřídního potisku, pak se doporučuje koupit 3D termolis na potisk. Při dobrém zacházení vám může sloužit i několik desítek let.

K potiskování plochých předmětů, jako jsou trička a jiné součásti oblečení, tašky, podložky pod myš u PC a další je určen termogransferový lis PTC380. Tento typ termolisu disponuje širokým rozsahem pracovních teplot, takže můžete realizovat transferový potisk například z předlohy vytištěné na laserové tiskárně.

Řezací plotry

Klasický plotr kreslí obraz tužkou nebo perem, ovšem existují i varianty s inkoustovou hlavou podobnou tiskárně. Další variantou jsou řezací plotry, u kterých je místo pera nástroj na řezání. Pomocí řezacího plotru si můžete vytvářet vlastní potisky na trička i jiné ploché předměty, nebo dělat výseky z papíru nebo střihy z textilních látek. Řezací plotr lze připodobnit k tiskárně, pouze že netiskne barvou, ale vyřezává. Společnost Marta nabízí také řezací plotry kreslící, nebo kombinaci řezání a kreslení.

Related Posts