V počítačové terminologie znamená cartridge vyměnitelný zásobník s inkoustem v inkoustových tiskárnách. Tyto tiskárny používají k tisku obvykle čtyři základní barvy inkoustu, a to černou, azurovou, purpurovou a žlutou. Z těchto barev je ale tiskárna schopna namíchat všechny ostatní odstíny.

Tiskárny Lexmark

Výrobcem je americká společnost Lexmark, která patří mezi přední výrobce tiskáren pro malé, střední i velké podniky. Tonery, náplně a cartridge Lexmark za výhodné ceny nabízí v ČR společnost TonerDepot. Pokud používáte doma nebo ve vaší firmě tiskárnu Lexmark a potřebujete do ní kvalitní toner nebo náplň, můžete si vybírat podle typu Vašeho zařízení na webových stránkách TonerDepot. V nabídce najdete jak originální, tak alternativní tonery a náplně do tiskáren prémiové kvality. Pokud v tomto seznamu neobjevíte svůj typ tiskárny Lexmark, stačí firmu TonerDepot kontaktovat. Její pracovníci zpravidla dokáží vyřídit jakýkoliv požadavek k plné spokojenosti svých zákazníků.

Tiskárny Samsung

Velice oblíbeným řešením, které zahrnuje obvykle tři základní složky – tisk, skenování a kopírování, jsou multifunkční tiskárny. Tato varianta je praktická, jelikož ušetříte prostor a všechny funkce máte po ruce v jediném zařízení. Další výhodou je úspora pořizovacích nákladů. K nejoblíbenějším značkám multifunkčních tiskáren patří vedle výrobců Canon, Epson, Lexmark, Xerox a některých dalších také Samsung. Tonery, náplně a další příslušenství nabízí v ČR rovněž společnost TonerDepot. Cartridge Samsung levně najdete na webových stránkách této společnosti.

Originální či alternativní cartridge?

Alternativní tonery a náplně mají naprosto stejnou kvalitu jako originální výrobky, které firma TonerDepot dováží od oficiálních výrobců příslušných tiskáren. Nabízí ale také alternativní cartridge, které jsou pro spotřebitele výhodné zejména z cenových důvodů. Při zakoupení alternativních, ale plně kompatibilních tonerů, lze ušetřit až 70% z ceny originálních výrobků.

Related Posts