I když je dovolená prozatím jen ve velmi hrubých obrysech a pořádně nevíte, kam pojedete, s kým pojedete, zda vůbec někam pojedete, přemýšlíte nad vším a nad souvislostmi. Pokud máte vybranou destinaci, která by přicházela v úvahu, pak se tam musíte nějak přemístit. Teleportovat se bohužel nemůžete, takže musíte vymyslet jiné alternativy a jiné metody. Podle vzdálenosti a možností přepravy volíte takovou, která pro vás bude ta nejlepší. Na ostrov Bora Bora se asi nepřesunete jen tak automobilem nebo autobusem, budete muset využít vzdušnou přepravu. Zatímco do Chorvatska se dostanete snad všemi možnými dopravními prostředky.

Chorvatsko a jak se do něj dostat?

Bude vaše budoucí dovolená v turisty oblíbeném a hojně navštěvovaném Chorvatsku? Je to destinace, která je pro vás nejen dostupná finančně, ale také dostupná různými dopravními prostředky? Jak si vybrat ten pravý, který potřebujete? Můžete to kombinovat, podobně jako rodina pana Tibora. „Když byly děti malé, jezdili jsme k moři rok co rok. Děti mají astma a alergie a právě moře jim vždycky hodně pomohlo, tak proč to pro jejich zdraví neudělat. Cesta do chorvatska byla jasnou volbou po několik let. S malými dětmi jsme jezdily autem, protože to bylo pohodlnější. Děti potřebovaly spoustu věcí a tehdy jsme se snažili šetřit, takže jsme si na místě vařili“ vzpomíná na začátky.

Když byly děti větší a nemusely jsme s sebou brát spoustu věcí, už jsme měli možnost volby. Párkrát jsme vyzkoušeli jízdu autobusem, ale auto pro nás představovalo jistý komfort. Jako jediný řidič jsem však býval postupem času unavenější, cesta trvala déle a déle, protože jsme často zastavovali. Nakonec jsem rezignoval a chorvatsko autobusem zvládl. Sice nemůžu řídit a jsem nervózní, ale když se mi chce v devět spát, prostě posunu sedadlo a usnu“ vysvětluje pan Tibor.