Klasické portréty trochu jinak
Celá řada aplikací dokáže vytvářet realistické transformace lidí tím, že jim přidá make-up, brýle nebo úsměv. Pomocí jedné z aplikací byly upraveny portréty klasického malířského umění. Můžete se na ně podívat.
Celá řada aplikací dokáže vytvářet realistické transformace lidí tím, že jim přidá make-up, brýle nebo úsměv. Pomocí jedné z aplikací byly upraveny portréty klasického malířského umění. Můžete se na ně podívat.
Během léta strávil fotograf Ken Koskela z Chicaga 17 dní v Číně, kde zachytil ohromující portréty životního prostředí a krajiny, které zdůrazňují bohatou krásu a kulturu této asijské země. A je nutné uznat, že vykonal opravdu efektní práci. Koskela představuje svůj „makro i mikro pohled na čínský venkov,“ který zužuje do všezahrnujících průhledů do krajiny a do…
Bilby jsou roztomilá stvoření pocházející z Austrálie. Tito vačnatci jsou ohroženi, takže kvůli zisku, ale také kvůli zvýšení povědomí o jejich zachování se v mnoha obchodech po celé Autrálii prodávají čokolády a další zboží ve tvaru tohoto zvířátka jako alternativa k velikonočním zajíčkům. Dříve rozšířená do suchých, polosuchých a poměrně úrodných oblastí, dnes je bilby omezena jen na…
Při zívání se nám samovolně otevírají do široka ústa, ale nejde jen o tento zjevný projev. Jde o celou sérii pohybů svalů. Vdechnutím se dostává vzduch do plic, ty se roztáhnou. Přitom se napnou břišní svaly a bránice se stlačí směrem dolů. Průměrné zívnutí trvá asi 6 sekund a srdeční rytmus se při něm zvýší o třicet procent. Zívání je také velice nakažlivé. Zívajícího nemusíte vidět, stačí ho slyšet. I čtení o zívání způsobuje, že se vám chce zívat.
V Čechách jsme poměrně vynalézaví, když přijde na to, z čeho všeho vykvasit nebo vypálit alkohol. Hodí se nejen veškeré ovoce ze zahrady, ale i lesní plody. A bezinkové nebo pampeliškové víno? Proč ne! Ve srovnání s lihovinovými dobrůtkami některých národů jsme však doslova žabaři.
Díky mezinárodnímu obchodu, který začal s mořeplavbou, si už dlouhá staletí můžeme užívat také exotické plodiny a už nám to ani nepřijde. Brambory, rajčata, banány nebo pomeranče, to všechno nám zevšednělo. Na světě je ovšem ještě dost ovoce, které je pro nás naprosto bizarně exotické!
Ahn Jun, fotografka z Jižní Koreje, má velice, velice znepokojivý fotografický styl. Fotí totiž zásadně jen sama sebe a to v tak nebezpečných pozicích, že je slabší povahy mohou mít problém vydýchávat. Ahn Jun ke své tvorbě poznamenává: „Nikdy jsem nebyla extra statečná. Jde jen o to, překonat strach.“