Během léta strávil fotograf Ken Koskela z Chicaga 17 dní v Číně, kde zachytil ohromující portréty životního prostředí a krajiny, které zdůrazňují bohatou krásu a kulturu této asijské země. A je nutné uznat, že vykonal opravdu efektní práci.

Koskela představuje svůj „makro i mikro pohled na čínský venkov,“ který zužuje do všezahrnujících průhledů do krajiny a do života místních obyvatel žijících na venkově. Snímky, ve kterých je důraz kladen na nevšední světlo, sdílí příběhy jednotlivců i jejich okolního prostředí ohromujícím způsobem.

Koskela vysvětluje důvod, proč se za fotkami vydal až do Číny. Říká: „Mám slabost pro fotografování během cestování. Druhým nezabere moc času mě přesvědčit, abych se vydal na úžasné fotogenické místo. Pro to, abych se vydal do Číny, mi stačilo vidět jen jediný snímek pořízený v Xiapu mým dobrým kamarádem Stevem Chongem. Poté už jsem jen hledal nutné informace na Googlu přesvědčený, že se tam musím vydat něco nafotit. Let do Číny je hodně dlouhý, tak jsem si řekl, že dává smysl vrátit se do Guilin a zachytit i tamější ikonická místa, jako rýžové terasy, řeku Li a krasové hory.

17-ti denní výlet přinesl mnoho krásných obrazů. Autor říká, že jeho výlet do Číny byl nejnáročnější a fotograficky nejvíce obohacující cestou, kterou kdy zažil. „Vzhledem k tomu, že jsem fotografoval krajinu při západech i východech slunce a dělal portréty lidí v odpoledních hodinách, každou noc během cesty jsem spal asi 4 hodiny. Není třeba říkat, že jsem si poté na zotavení musel vyhradit pár týdnů.“