Které místo na světě je nejkrásnější? Vybrat pouze jediné je nemožné, ale ani žebříček desítek lokalit by nezahrnoval všechny krásy planety. A to především proto, že je vnímáme subjektivně a každý se cítí dobře jinde. Přesto jsme pro vás vybrali několik tipů na nezapomenutelnou dovolenou. Seznamte se s místy, ze kterých se vám nebude chtít vracet!

Malolo Island na Fidži

O osamoceném souostroví Fidži jste určitě slyšeli. Nachází se v tropickém pásmu Tichého oceánu a skládá se z více než tří set hornatých korálových a vulkanických ostrovů. Dominantou je nejvyšší hora – vyhaslá sopka Tomanivi. Nejnavštěvovanějším místem pak čarokrásný ostrov Malolo, který turistům nabízí kombinaci nekonečných bílých pláží a divoké nespoutané přírody. Dalším důvodem, proč si okamžitě sjednat cestovní pojištění a vyrazit, patří zdejší podmořský život.

Carioca v Rio de Janeiru

Rio de Janeiro má mnoho tváří. Všechny sice nejsou přívětivé, ale o části zvané Pasiagem Cariocas to rozhodně neplatí. Členité kopcovité pobřeží Atlantiku si částečně udržuje původní pralesní charakter a zahrnuje známé dominanty v podobě vrcholu Corcovado se sochou Krista, kopec Cukrová homole a legendární pláž Copacabana.

Tip: Na kolik vás vyjde pojištění do Brazílie? To vám vypočítá kalkulačka pro pojištění do zahraničí.

Rabat v Maroku

K nejkrásnějším místům světa bez debat patří také marocké hlavní město Rabat. Nachází se na břehu Atlantiku a nabízí unikátní mix tradiční islámské a moderní západní architektury. Na procházky starobylými čtvrtěmi, návštěvu Hasanovy mešity a dalších pamětihodností budete vzpomínat ještě hodně dlouho. Pravděpodobně si ani neuvědomíte, že jde o jedno z nejrozvinutějších a nemodernějších afrických měst.

Ať už se nakonec vydáte na Fidži, do Ria nebo Maroka, nezapomeňte se pojistit. Zároveň si vždy důkladně přečtěte VPP k cestovnímu pojištění a ujistěte se, že balíček zahrnuje vše potřebné.