Stavíte nebo jste se pustili do kompletní rekonstrukce domu či bytu a přemýšlíte nad tím, jaký typ podlahy zvolit? Pokaždé záleží na konkrétní situaci. Pokud jste rodina, která má malé děti a domácí mazlíčky, bude volit jinou variantu a jiné druhy materiálu, než ti, kdo již mají děti odrostlé nebo dokonce již z domu. Jiná podlaha se hodí do městského panelového bytu a jiný typ volíme pro vesnický rodinný domek.

Kvalitní, ale drahá varianta

Pokud máte finanční prostředky nebo vhodné podmínky, dobrou volbou je kvalita, i když bude stát větší finanční částku. Toto rozhodnutí vám může pomoci natrvalo vyřešit problémy s podlahou. Nabízí se hned několik různých řešení. Může to být podlaha dubová či podlaha vyrobená z kvalitní dlažby. Díky kvalitě materiálů je velmi pravděpodobné, že se během let nebude muset nic měnit. Problém nastane pouze v případě, že se vám časem podlaha okouká a vy sami se rozhodnete pro změnu.

Levnější řešení

Možná nyní připomenete rčení, že „nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“, ale někdy je tato valba nezbytností. Může to být v případě, že rekonstruujete prostory, které budete chtít pronajímat. Levnější varianty volí i rodiny s malými dětmi.

Volba správného materiálu

Nejen cena, ale i volba vhodného materiálu je také velmi důležitá. V současné době se nabízí hned několik různých variant. Pokud si nejste jisti, který typ podlahy se hodí do vašeho interiéru, obraťte se na Floor experts. V nabídce naleznete podlah dřevěné, laminátové, vinylové a vybírat si můžete i s dalších podlahových materiálů. Vyberete si zde podlahy do všech místností, neboť stejná podlaha se nehodí do každého místa v domě. Každý pokoj má jiné nároky. Jiný druh materiálu je vhodný do kuchyně a koupelny, kde je častěji vlhko a jinou podlahu volíme do obývacího či dětského pokoje nebo do ložnice.