Cyklistická příprava na závody není rozhodně příjemnou záležitostí pro tělo. Je totiž dlouhé měsíce trvající intenzivní přípravou, při které se většinou cyklisté snaží dostat jak počtem kilometrů, tak i dalšími tréninkovými parametry daleko za závodní cíle, které mají.

Proto je potřeba během tohoto období investovat dostatek financí a také času do toho, aby tělo mimo námahy na trénink dokázalo také dostatečně, a hlavně efektivně regenerovat. Jednou z částí regenerace je suplementace. S tou vám pomůžeme minimálně tím, že vám doporučíme konkrétní suplementy.

Aminokyseliny a jejich přínos pro tělo

Jednou z těch nejdůležitějších záležitostí pro naše tělo jsou v ohledu regenerace a budování svalů aminokyseliny. Jedná se o složitější prvky stravy, které jsou zodpovědné za nastartování regeneračních procesů a také zlepšení stavby svalstva. Nejčastějším případem užívání jsou například QNT BCAA 8500, které jsou v takzvané volné formě. BCAA jakožto prakticky tukové složky, totiž běžně přijímáme vázané na další živiny. Jen v suplementech jich můžeme ale velké množství přijmout osamoceně. Díky tomu jejich účinek dokáže nastoupit mnohem rychleji, a navíc je jich větší množství.

Neustálé doplňování elektrolytů a vitamínů

Během tréninku jako takového už můžete efektivně pracovat na tom, aby se vaše tělo nedostalo do živinového dluhu. V tomto případě jsou QNT iontové nápoje ideální volbou, jak zařídit doplňování už během samotného výkonu. Všechno funguje tak, že můžete mít buď hypotetický nápoj s hustotou pro rychlou hydrataci, nebo přímo izotonický nápoj. Ten má vyšší hustotu, což znamená mnohem více živin, ale zároveň to znamená i zpomalení oběhu krve. Proto je dobré izotonické nápoje míchat s čistou vodou.

Vitamínové složky pro sportovce

Standardně sportovci vypotí ohromné množství vitamínů a elektrolytů během cvičení v rámci potu. Pravidelně je potřeba tuto ztrátu doplňovat, aby pak nedošlo k výživové nerovnováze. Jednou z nejlepších možností jsou QNT vitamíny, které nabídnou kompletní silné spektrum všech vitamínů. Proto můžete počítat s tím, že vám jejich pravidelné užívání pomůže s udržením ideální míry vitamínů v těle.