Zabezpečení rodinných domů je velmi podceňované a většinou je to do té doby, než dojde k neštěstí a na pozemek nevnikne zloděj či vandal. Někteří si stále myslí, že jsou bezpečnostní opatření velmi drahá a neuvědomují si, že je to jen zlomek ceny oproti hodnotě jejich majetku.

Velmi populární vždy byly kamery, ale jejich nevýhodou je, že jsou snadno viditelné a musí se napájet poblíž domu. Také nahrávají v kuse nebo ve smyčce, takže se záznam prohlíží obvykle jen tehdy, když k něčemu dojde, V praxi se ukázalo, že nejlepším pomocníkem pro zabezpečení jsou špionážní kamery, nebo také fotopasti.

Co špionážní kamera umí

Základem špionážní kamery je to, že nenahrává v kuse, ale jen tehdy, když zaznamená pohyb v oblasti, kterou monitoruje. Má velmi citlivé senzory, a proto jí nic neunikne. Dokáže monitorovat nonstop a to i v noci. Může pořizovat jak snímky, tak i videozáznamy, které si můžete prohlížet na těle fotopasti, ale třeba i v počítači, jelikož se snímky ukládají na paměťovou kartu.

K dispozici je i špionážní kamera s GSM modulem, ten umožňuje zasílání čerstvě pořízených snímků přímo na telefon nebo na email. S touto funkcí budete mít neustálý přehled, co se na vašem pozemku děje. Fotopasti jsou určené výhradně do exteriéru, jsou stavěné tak, aby odolaly teplotním výkyvům i jakémukoliv počasí.

Oproti kameře vypadají zcela jinak, fotopasti jsou v podstatě malá maskovaná zařízení, která se umístí například na strom a nezvaný návštěvník nemá šanci si jich všimnout. O fotopasti budete vědět jenom vy a pravidelně si můžete prohlížet, co všechno zaznamenala, jelikož reaguje ve zlomku vteřiny, neuniknou jí ani fotky drobných zvířat. Už se nemusíte obávat, kdo váš pozemek navštíví, jelikož o tom budete mít dokonalý přehled. Jelikož šly ceny špionážních kamer za poslední roky výrazně dolů, můžete si je velmi levně pořídit také.