Automaty zákon 2023

  1. Zahrajte Si Bezplatné Demo Automat Starburst: Po studiu a zkoumání hry rulety jste připraveni
  2. Book Of Shadows Vyhrajte Všechny Způsoby - Hra obsahuje pouze jeden divoký symbol a je reprezentována košem s cukrovinkami a ovocem, který lze použít k nahrazení ostatních symbolů na válcích
  3. Crazy Time Bonusy A Propagační Akce: Sázkové požadavky na bonus k opětovnému vkladu jsou podobné požadavkům na uvítací bonus

Volné výherní automaty 2023

Mohu Si Před Hraním O Skutečné Peníze Vyzkoušet Fruit Party Slot Zdarma
Poker hráči z celého světa se shromažďují on-line hrát Texas Holdem poker
Funkce Avalanche Reels Od Tombstone Rip
Stojí za to říci, že její vzrušující vzhled by vás neměl rozptylovat, naopak vás bude motivovat k dosažení výkonů
Většina živých dealerských her je poskytována světovým výrobcem softwaru Evolution Gaming

Hrajte kasinové hrací automaty online zdarma a bez registrace 2023

Legacy Of Dead Platba Za Funkci Okamžitých Roztočení Zdarma
Pro dalších 10 otočení bude sázka provedena online herním Portálem
Narcos Vyzkoušet
S jednou bezpečnou elektronickou peněženkou mohou zákazníci NETELLER financovat účet hazardních her online s minimem rozruchu
Gates Of Olympus Bonusové Kódy

Implantování snímačů neuronové aktivity do mozku je riskantní jako každá operace

Už jsme obstojně zvládli implantáty, které snímají mozkové vzruchy a dokážou komunikovat s přístroji vně těla. Překonáváme tak postižení jako jsou chybějící končetiny nebo slepota.

Jenomže implantát je potřeba do mozku voperovat, což je velmi invazivní a proto nepříjemně nevyzpytatelná metoda. Invazivnost je jeden z problémů, který odsuzoval typické sci-fi propriety jako USB porty v páteři do říše pohádek. Realita ovšem zase jednou překonala science fiction.

Elektrotechnik Todd Coleman z Kalifornské univerzity v San Diegu navrhl neinvazivní metodu, která nám v blízké budoucnosti dovolí ovládat například stroje myšlenkou a také umožní elektronickou telepatii za pomoci smartphonů.

Elektronické tetování má vlastnosti jako naše pokožka a skoro na ní není vidět

Jde o takzvané dočasné elektronické tetování, které se sestává z extrémně ohebné a tenké elektroniky, takže může být snadno aplikováno na lidskou pokožku.

„Chceme vyvinout něco, díky čemu se budou moct lidi v kavárně spolu bavit,“ říká o svém konceptu Coleman.

Tetování v sobě má technologie menší než 100 mikronů, mají tedy průměr asi takový, jako lidský vlas. Jeho obvody, senzory, antény a vysílače jsou zabudovány do vrstvy gumového polyesteru, který umožňuje dokonalou ohebnost a také vrásnění, jako ho známe u lidské pokožky. Zatím se tomu říká tetování, ale proti klasickému tetování je tohle zařízení téměř neviditelné, takže ho snadno skryjete před ostatními.

Tetování se může stát našim soukromým doktorem – bude monitorovat naši teplotu a hladiny látek v těle

Elektronické tetování dokáže detekovat elektrické signály mozkových vln a má v sobě začleněnou anténu a solární napájecí články. To mu umožňuje bezdrátově komunikovat, ale i přijímat energii.

Dají se k němu přidat další prvky jako třeba teplotní čidla, která by analyzovala teplotu pokožky nebo detektory, monitorující hladinu kyslíku v těle. Otevírají se tu prakticky nekonečné možnosti průběžné zdravotní kontroly našeho stavu.

Colemanův tým už dokázal, že je toto tetování schopno pomocí detekce mozkových signálů dešifrovat určité duševní stavy, třeba pocit rozpoznání, když nám někdo ukáže známý obraz.

Jedna z aplikací této technologie pokračuje v současnosti ve sledování záchvatů u nedonošených dětí. Elektronické tetování se dá využít k včasnému podchycení těchto záchvatů, které mohou vést k epilepsii nebo poruchám rozvoje mozku.

Telepatie bude úplná hračka, až si tetování porozumí se smartphony

Coleman a jeho tým testovali i řízení letadel na dálku za pomocí čepic posetých elektrodami. Elektronické tetování se sice v současnosti k ovládání řízení letadla použít nedá, ale Coleman na tom intenzivně pracuje. Věří totiž, že s tímto tetováním brzy dosáhne v přesnosti detekce mozkové činnosti nejméně takových výsledků jako s invazivními implantáty.

S telepatií je to ještě jednodušší. Když totiž na slova pouze myslíme, pohybují se nám svaly na krku, jako bychom mluvili. Tomuto jevu se říká subvokalizace. Stačí nám tedy jen umístit elektronické tetování na krk a ono se bude chovat jako mikrofon, který komunikuje bezdrátově na dálku třeba se smartphonem, který má zabudované rozpoznávání řeči.

Invazivní metody snímání mozkových vln byly dost převratné a schopné pomoci nejvíce potřebným. Ale až toto neinvazivní elektronické tetování otvírá mnohem širší možnosti. Už nepůjde jen o odstranění nejhorších postižení. Lidé budou moct řídit přístroje pouhou myšlenkou a komunikovat beze slov.