Každá známe ten pocit zděšení, když se postavíme na váhu, která nelítostně ukáže to ohromné číslo. Jak je to možné? Pokud jste také v této situaci a chcete se sebou konečně něco udělat, tak jste tady správně. Nesmíte ale očekávat zázraky! Hubnutí je běh na dlouhou trať a vy musíte vytrvat. Pokud to vzdáte, kýženého výsledku se nikdy nedočkáte. Stanovte si reálné cíle, kterým odpovídá reálný čas a jděte do toho!

Dejte si závazek!

První věc, která by vás před začátkem diety měla zajímat, je BMI kalkulačka, která vám prozradí, jak na tom vlastně jste. Nejlépe uděláte, když se necháte zvážit na diagnostické váze, která vám prozradí podíl tuku, svalů či vody ve vašem těle, na jejichž základě si můžete nechat vystavit kalorické tabulky.

Strašák jménem jojo efekt

Abyste se tomuto nepříjemnému jevu vyhnuli, vypočítejte si svůj denní energetický příjem a svou stravu přeměňte ve zdravý jídelníček. Tak zjistíte, kde jste dělali chybu ve svém stravování. Základním pravidlem je pravidelný příjem potravy s pauzami maximálně tři hodiny mezi každým jídlem. Tak nebude vaše tělo hladovět a zároveň nebude mít tendenci ukládat kalorie.

Nechte si od odborníka kvalitní jídelníček vypracovat. Ten musí být vyvážen a obsahovat kvalitní sacharidy, bílkoviny, zdravé tuky a samozřejmě ovoce a zeleninu. Připravujte si pouze zdravé recepty, které vás nejenom zasytí, ale hlavně nenaruší krevní cukr, takže i chuť na sladké vás po chvíli přejde.

Nezapomínejte na pohyb

Samozřejmě, můžete hubnout i bez cvičení, nicméně návštěva fitka vám rozhodně pomůže zhubnout rychleji a efektivněji. Pokud nestíháte, stačí když se denně trochu proběhnete nebo si uděláte alespoň doma pár cviků u televize – vždyť děláte něco pro sebe, tak proč se do toho hned nepustit?

Related Posts