Svět je plný tajemství. A pokud milujete jejich odhalování a chcete prozkoumat ta nejzajímavější, tyto velkolepé destinace jsou pro vás jako stvořené.

Petra, Jordánsko

Jedním z nich je starobylé město Petra v Jordánsku, které vidíte na úvodním snímku. Toto „ztracené město“ se skládá ze stovek domácností, hrobek, chrámů, obelisků a oltářů. Je zde také divadlo, u něhož se předpokládá, že bylo postaveno již v 1. století před naším letopočtem. Toto místo skrývá mnohá tajemství, která jen čekají na to, až budou odhalena. Archeologické výzkumy v této oblasti ukázaly, že poprvé byla oblast osídlena před více než 9 000 lety. Pokud se sem chcete dostat, budete nejdřív muset projít úzkým údolím Siq Valley, jehož stěny se tyčí po obou stranách a kde výhled zaclání masivní kamenné sloupy.

Velká pyramida v Gíze, Egypt

Jeden z mála divů starověkého světa dochovaných do současnosti je považován za hrob egyptského krále známého jako „Chufu,“ ze čtvrté dynastie králů egyptského lidu. Odborníci se domnívají, že stavba byla dokončena 2 540 let před naším letopočtem a po dobu 4 000 let byla považována za největší strukturu vyrobenou člověkem.

Stonehenge, Anglie

Nikdo ve skutečnosti neví, co tyto mohutné kameny znamenají. Postaveny byly v letech 3000 až 2 000 před naším letopočtem. A ačkoli existují různé teorie o tom, jak byly kameny na sebe umístěny, tajemství tohoto unikátu zůstává i nadále našim myslím skryto.

Nazca Lines, Peru

Na opuštěné, vyprahlé náhorní plošině v Peru se nachází tyto obrovské pozemní výkresy, z nichž největší jsou velké až 370 metrů. Konkrétně obsahuje toto umělecké dílo více než 70 „Nazca linek“ zobrazujících různá zvířata, jako opice, ryby, ptáky a lamy. Většinu z nich lze vidět jen z letadla nebo rozhleden. Předpokládá se, že kresby byly vytvořeny kulturou Nazca, stále však zůstává otázka, jak mohla takto primitivní civilizace vytvořit ornamenty v takovém měřítku, když lidé neměli žádné stroje, aby mohli dílo pozorovat z výšky?