Sázava je úchvatná a nejde o žádnou říčku, ale o 225 kilometrů dlouhou řeku, která je lákadlem pro všechny vodáky. Zlatá řeka se jí často říká, ne však kvůli zlatu, ale barvě. Pokud milujete sjíždění řek a na Sázavě jste ještě nebyli, rozhodně byste jí neměli vynechat, jde o jednu z nejhezčích českých řek, kterou můžete splout. Nezáleží a tom, jestli jste zkušení vodáci nebo s vodáctvím teprve začínáte, měli byste vědět, že veškeré vybavení je nejvýhodnější si půjčit. Půjčení je levné a pojí se k němu i mnoho služeb, které vám celý váš vodácký výlet velmi zpříjemní.

Půjčovna lodí Sázava

Půjčovna lodí na Sázavě přijde vždy vhod, doporučit můžeme půjčovnu lodí Jakubec, která vám zajistí půjčení hned několika typů plastových kánoí, kajaky i rafty. Lodě vám dopraví až na místo vyplutí, najednou je možné přivézt až 18 kánoí. Po ukončení plavby si půjčovna lodě zase vyzvedne.

Půjčení lodí není drahá záležitost, naopak. Ceník můžete shlédnout přímo na webových stránkách půjčovny. Na Sázavu můžete vyrazit s rodinou a malými dětmi nebo třeba s partou kamarádů, pokaždé půjde o skvělý zážitek. Půjčovna vám může zajistit uskladnění vašich prázdných batohů nebo převoz vaší bagáže mezi kempy, celý výlet pak bude bezstarostný. Půjčovna má s půjčováním lodí více než 20 let zkušeností a ráda vám se vším poradí, podá vám aktuální informace o řece, vodním stavu, průtoku i její sjízdnosti.

Na Sázavu

Jestliže plánujete sjíždění Sázavy na více dní, půjčovna lodí Sázava vám nabízí hned několik osvědčených vodáckých tras. Pokud si z doporučených tras nevyberete, půjčovna vám ráda pomůže s naplánováním vaší vodácké trasy. Na stránkách půjčovny naleznete podrobnou mapku a tabulky s vodáckými trasami. Zjistíte z ní, kde jsou všechny jezy, vodácké kempy a také tábořiště a města. Doporučujeme si na webu přečíst všechny informace o řece a jednotlivých úsecích, abyste si snadno mohli naplánovat vaši vodáckou trasu. Na Sázavě si můžete užít výlety při vícedenním sjíždění řeky, ale také výlety na 1-2 dny na dolním toku Sázavy nebo v okolí Kácova.

Půjčovna lodí Jakubec je pro řeku Sázavu tou nejlepší volbou, můžete ji však využít i tehdy, pokud se rozhodnete splouvat na jiné řeky. Často zavážejí lodě i na řeky Lužnice, Otava a Vltava.

Půjčovna dopraví lodě i osoby, kam bude potřeba. Vodácká sezóna trvá obvykle od dubna do října. Nejvíce vodáků vyráží na vodu samozřejmě v létě, kdy je hlavní sezóna. Chcete-li vyrazit na vodu v tomto období, je vhodné si lodě zarezervovat s předstihem. Rezervaci i více informací najdete přímo na stránkách půjčovny lodí Jakubec.

Related Posts