Geoglyf trojzubec Paracas

Zdroj: flickr. com | Copyright: imke.stahlmann

Ohromný, dvě stě metrový trojzubec se nachází v písku na poloostrově Paracas. Rýhy obrazce jsou hluboké asi půl metru, takže to není jednonoční práce vtipálků. Útvar ostatně vznikl asi 200 let před naším letopočtem.

Geoglyf Blythe

Zdroj: abovetopsecret.com

Téměř na hranici Kalifornie a Arizony, asi 30 km od městečka Blythe se nacházejí další záhadné geoglyfy. Největší měří padesát dva metrů a vypadá skoro jako člověk s rozpaženýma rukama.

Bílý kůň z Uffingtonu

Zdroj: cambridgechipmunk.wordpress.com

Bílý kůň z Uffingtonu je vyobrazení siluety koně, kterou najdete nedaleko Oxfordu. Nad geoglyfem se nachází hradiště z doby bronzové a předpokládá se, že rytina vznikla ve stejnou dobu, tedy asi před 3 000 lety.

Geoglyf Atacamský obr

Zdroj: flickr.com | Copyright: Erazo-Fischer

Šestaosmdesát metrů vysoký je tzv. Atacamský obr, který odpočívá v Chilské poušti. Tento geoglyf pochází zhruba z roku 1 000 našeho letopočtu. Zobrazuje něco jako člověka s paprskovitými výběžky kolem hlavy a držícího jakousi hůl.

Ruské geoglyfy

Zdroj: foxnews.com

Nečekaný objev z roku 2007 má na svědomí Google Earth. Když snímkoval Sibiř, objevil se na jedné fotografii geoglyf obrovského zvířete, podobný těm na planině Nazca. Vypadá tak trochu jako los, na délku má asi tři sta a na šířku asi dvě stě metrů.

Obrazce na planině Nazca

Zdroj: another29.exblog.jp

Geoglyfy na náhorní plošině Nazca v Peru patří k nejznámějším. Na plošině je jich víc než 300 a mají rozměry až několik desítek metrů. Znázorňují zvířata, hmyz, ryby a ptáky, ale i lidi a geometrické obrazce.

Geoglyfy v amazonském pralese

Zdroj: tumblr.com

Během odlesňování na hranicích Bolívie a Brazílie se objevila nečekaná stopa po civilizaci, která existovala od počátku našeho století asi do století 13tého. Zbyly po ní jen obrazce, které skryl porost pralesa.