Kávu jste si mohli zasloužit líbáním s úplným cizincem z ulice, pokud jste měli odvahu

Majitel francouzské kavárničky Metro St. James v Sydney si vymyslel velmi originální způsob, jak dát občanům vědět o své existenci. Měl otevřeno teprve tři měsíce, když vyhlásil něco jako měsíc vylepšování mezilidských vztahů.

Pokud jste sem v červnu přišli na kávu ve dvou mezi 9 a 11 hodinou ráno, nemuseli jste platit penězi, ale vzájemným polibkem. A že jste nebyli manželský ani milenecký pár? To nikomu nevadilo. Pokud jste byli dost odvázaní, ulovili jste na ulici náhodného sexy neznámého nebo neznámou a získali kávu zadarmo společně.

Nebo jste tam mohli nalákat kolegu či kolegyni, na které jste si už dlouho tajně mysleli. V obou případech se mohla káva zdarma stát jen příjemnou třešničkou na dortu příštích událostí.

Zaměstnanci kavárny byli pro jistotu z líbání omluveni, návštěvníci by to pak měli až příliš snadné

Celou akci majitel doprovodil propagačním videem, ve kterém se obrací na své zákazníky: „Křísíme romantiku! Vezměte svého partnera do kavárny a při objednání kávy ho překvapte polibkem. Nechceme vaše peníze, stojíme jen o polibky.“

Hned ovšem také poškádlil ty návštěvníky, kteří by chtěli jen stůj co stůj dostat kávu zadarmo: „Budeme vás ale sledovat. Musí to být opravdový polibek a já falešný polibek poznám! Jsem tak trochu odborník.“

Ty plašší z nás by taková akce mohla trochu vyděsit, ale ohlas byl převážně velmi pozitivní. Fanoušci na Facebooku byli nadšení a kavárna neměla o smělé zamilované dvojice nouzi. Ani natáčení na kameru pro pozdější videosestřih je neodradilo.

Podmínky akce povzbudily také fantazii fanoušků a ti začali přemýšlet, co všechno se může a co už ne. Zaměstnanci kavárny byli proto prohlášeni za hájené. Jinak by patrně zhynuli pod přívalem polibků návštěvníků a všichni vykukové by měli kávu zadarmo, aniž by akce splnila svůj účel.