Vzhledem k neskutečnému množství nádherných barev, které můžeme vidět v živočišné říši, je čistě bílé zvíře opravdová výjimka a setkání s ním neskutečný zážitek. Ve skutečnosti právě bytosti narozené bez barev mohou být ty nejúžasnější. Tato vzácná zvířata-albíni s bílou srstí a růžovýma očima se v přírodě vyskytují jen výjimečně. Pokud tedy budete mít to štěstí, že takového jedince potkáte, pořádně si ono setkání vychutnejte.

Vzácné celo-bílé druhy jsou stejné, jako všechna ostatní zvířata jejich druhu, ale s takovým zbarvením, které z nich dělá (někdy doslova) jedny z milionu.

Albinismus je zastřešující termín, který pokrývá celou řadu genetických poruch pigmentace – je to bílá či růžová kůže a kožešina a někdy také rudé nebo fialové oči. Albinismus je spojen se zhoršeným zrakem a vyšší náchylností k rakovině kůže, ale jinak se zvířata nijak neliší od svých „obyčejných“ druhů.

V Severní Americe má asi 300 druhů mezi sebou také albíny. Již byli zdokumentování albínští hadi, mývalové, žáby i jeleni. Předpokládá se, že na každých 10 000 narozených savců je jeden albín, což ukazuje, jak vzácný tento jev je.

Los

 

Jelení rodinka

Aligátor

 

Plejtvák

 

Sob