Fotopast slouží k pořízení fotografie nebo videa. Nejčastěji se využívá v přírodě nebo k ochraně majetku. Automatické digitální zařízení je osazeno PIR čidlem, které zaznamená pohyb změnou tepla před čidlem a pořídí záznam. Co dalšího byste měli vědět o fotopasti a jak možnosti nabízí?

K čemu fotopast slouží?

Fotopast slouží k různým účelům, ale nejčastěji se s ní setkáte jako nástroj k ochraně majetku nebo k monitorování přírody. Myslivci a ochránci přírody využívají fotopast k pozorování zvěře. Fotopast je však možné využít i k ochraně majetku a objektu.

Pořídít fotopast snímek i v noci?

Fotopast je zařízení, které se hodí k pořízení snímku i v noci. Vše zvládne bez problému i za zhoršených světelných podmínek. V noci pořídí černobílé fotografie, ale během dne pořídíte barevný záznam. Kvalita focení v noci záleží i na pořízeném modelu. Některé zařízení nabízí neviditelné přísvity pomocí infračerveného světla.

Jak veliká je fotopast?

Fotopast je poměrně malé zařízení. Kompaktní rozměry musí mít už z důvodu, k jakému účelu slouží. Nejčastěji se setkáte s fotopastí, která má rozměry mezi 14 cm x 9 cm x 5 cm.

Kam všude mohu umístit fotopast?

Fotopast je možné umístit kamkoliv. Záleží jen na vás. Pokud však chcete, aby ochránila váš majetek, je dobré ji umístit na vyšším místě. Úroveň mimo oči zajistí, že si ji zloděj nevšimne a fotopast zároveň zabere širší plochu.

Jak daleko fotopast dosáhne?

Kvalitní fotopast pořídí snímek až na 15 metrů. Detailní snímek, který zachytí všechny nejasnosti se však pohybuje kolem 5-10 metrů. Hranice 15 metrů je ošemetná, jelikož na takovou vzdálenost je schopno tepelné čidlo zachytit pohyb. Dle toho se odvíjí pořízení snímku, ale nesouvisí to nic s kvalitou pořízeného snímku.

K čemu je GSM modul u fotopasti?

Fotopast může být vybavena GSM modulem. Ten se vám hodí v momentě, kdy chcete být informováni ihned, jakmile fotopast pořídí snímek. GMS modul umožňuje odeslat zprávu nebo email s pořízeným snímkem. Máte tak okamžitý přehled o tom, co se před fotopastí děje.