Když už si myslíte, že máte všechny byrokratické povinnosti za sebou, vždy se objeví nějaká další, mezi jednu z důležitých povinností pro firmy je evidence odpadů, podle které budete vědět, jestli přesahujete limit, od kterého je nutnost podávat roční hlášení o produkci odpadů. Rok 2021 nám přinesl nový zákon o odpadech 541/2020 Sb., který přináší změny, které si níže představíme.

K jakým změnám došlo?

Dlouho platil limit, od kterého je povinnost zpracovat roční hlášení a poslat ho na ISPOP.CZ. Tento limit byl 100 kilogramů nebezpečného a 100 tun běžného odpadu. Roční hlášení se vždy podává za všechny provozovny, kterými disponujete. Pro podání hlášení je třeba být registrovaný na ISPOP.cz. Nový zákon změnil 2 věci, limit u nebezpečného odpadu, který se zvýšil na 600 kilogramů, a také termín, do kdy je nutné roční hlášení o odpadech podat. Doposud to bylo 15.2. následujícího roku. Nově se termín změnil a roční hlášení o produkci odpadů 2021 můžete podat do 28.2. 2022. Jednoduše řešeno, máte nově čas od začátku následujícího roku do konce února.

Co se týče změny limitu, malé producenty nebezpečného odpadu změna zajisté potěšila, pro velké producenty odpadu se nemění v podstatě nic, kromě většího času na podání hlášení.

Roční hlášení zpracovaní od profesionálů

Mnoho lidí si zvyklo nechat si zpracovávat řadu povinností externě, od účetnictví až po různou administrativu. Dokonce i hlášení o odpadech si můžete nechat zpracovat od specialistů a ušetřit tak mnoho času. Odborná firma na Rocnihlaseni.cz se postará o profesionální zpracování ročního hlášení a jeho včasné poslání na ISPOP.CZ. Pro více informací navštivte web společnosti, kde naleznete i formulář k vyplnění.