Hadi dokážou vyvinout pohyb, který lidské ruce nenapodobí

Masáž hady můžete zažít hlavně na Bali, kde pracovníky ve wellness napadlo, že mohou netradiční plazivý pohyb využít k relaxaci, jakou vám ruce maséra nikdy nemohou nabídnout. Hadi, kteří se tu aplikují, jsou převážně pořádně vzrostlé krajty. Bude v tom jistě i kus praktičnosti – takový had nezaleze do žádné skuliny a neuteče.

Celá masáž se skládá z několika masážních technik, které řídí dva zaměstnanci, z nichž jeden klade hady na těla zákazníků. Hadí řádění vždy trvá několik minut, a přestože jeho účinky nejsou vlastně ještě přesně prozkoumány, předpokládá se, že má pozitivní vliv na metabolismus.

Svou roli tu paradoxně hraje právě i strach z hadů, který většina z nás zažívá. Údajně se nám díky těmto obavám při plazení hadů po našich zádech uvolňuje do těla adrenalin, který zvyšuje srdeční tep a je spojovaný s určitými metabolickými procesy. Kromě jiného by mělo jít o uvolňování kyseliny mléčné z našich svalů a také odbourávání lipidů.

Masáž hady

Zdroj: naseej.net

Krajty, které vás budou během tohoto wellness masírovat, měří od půl metru až po 10 metrů. Sice není moc pravděpodobné, že by vás při tom zkoušely pozřít, ale pro jistotu jsou vždy 30 minut před masáží nakrmeny, protože v reálu jsou opravdu schopny spolknout kořist až pětkrát větší než jsou samy.

Pokud nemáte hady rádi, můžete se nechat masírovat terapeutem v gorilím kostýmu

Je také možné, že neuvěřitelně příjemný pocit po masáži může být způsoben úlevou, že už je konečně po všem. Stejně tak této procedury rádi využívají lidé, kteří vyhledávají adrenalinové zážitky. Jsou totiž citlivější na dopamin, který naše tělo vyplavuje ve vypjatých situacích. Proto se někdo dívá rád na horory, jiný leze po skalách bez jištění a další si nechá udělat masáž hady.

Pokud se vám zdá způsob této wellness procedury neuvěřitelně bizarní, ujišťujeme vás, že právě na Bali patří ještě k těm normálnějším. Dělají tam také lechtací masáže, masáže vyhřívaným golfovým míčkem, masáž jahodovou zmrzlinou nebo něco tak neuvěřitelného, jako je masáž terapeutem v gorilím převleku.

Masáž hady

Zdroj: diamondodey.blogspot.com

Bali není ale jediné místo, kde si můžete po sobě nechat lozit hady v rámci wellness. Tato masáž se stává velmi oblíbenou a rozšiřuje se do všech koutů světa. Například v Rusku je také poměrně běžná a terapeutka Olga Lutovinova o ní říká: “Je velmi relaxační. Během kontaktu s člověkem se hadi dělí o své teplo, a to navzdory skutečnosti, že jsou to vlastně studenokrevní živočichové. Nejdůležitější však je, že mají velkou schopnost člověka povzbudit. Po kontaktu s nimi nálada klienta prudce stoupá.”