Plánování svatby zabere budoucí nevěstě i ženichovi spoustu času. Je tedy dobré, zahájit přípravy včas, ať vše proběhne v klidu a bez problémů. Prvním úkolem, který vás čeká je vytvoření svatebního oznámení, pokud nechcete svatbu v utajení.

Oznamovat svatbu blízkým příbuzným po telefonu asi není úplně ono. Sedněte si s partnerem a mluvte o nápadech, přemýšlejte o stylu svatby, ať už na pláži nebo na vrcholcích hor či klasicky v obřadním sále, každý z vás na to může mít trochu jiný názor. Zavolejte si na pomoc i fotografa, poradí optimální prostředí pro svatbu bez chybičkyfocení svateb Prostějov.

Muže děsí formality

Zatímco muži moc nesnesou formalitu obřadů v sálech a kostelech, ženy si na to potrpí. Je tak jen na vás obou najít kompromis. Např. focení venku je zrovna nelehkou úlohou, kterou by mohl amatér zkazit. Zárukou vydařené svatby pro vás bude profesionální fotograf. Rozumí věcem, které vy nejste schopni na fotoaparátu zachytit. Navíc si říkáte, jak pěkně se vám fotky povedly, ale v závěru, když fotky uložíte do počítače, je to k pláči. Stín přes fotografii, sluncem zalitá krajina – hezké, ale ne na svatební fotce, kde zaniká nevěsta i ženich – s retuší si zřejmě neporadíte a ve Photoshopu fotky vypadají uměle.

Jsou svatby, které se konají i v zimním exteriéru zahrad a sníh, který odráží jasné světlo, by mohl fotografie projasnit až na škodu. Nevěstiny bílé šaty by se vytrácely a do popředí by se naopak dostal jen ženich v černém obleku. Fotografování svateb je o zkušenostech a umu.

Připlatit si peníze za profi fotky za to stojí

Stále váháte? Věřte tomu, že s profi fotografem budete na svatbě mnohem klidnější. Váš kamarád, který vám zarytě tvrdil, jak perfektní zvládne fotky, může leccos pokazit. Neumí změnit clonu fotoaparátu a všechny fotky jsou jako přes kopírák se stejným množstvím světla. V horším případě jste na fotografiích rozmazaní. Svěřte se do péče odborníkovi, nezklame vás. Svatbu vám skvěle nafotí focení svateb Prostějov.