Toto rozkošné mořské stvoření není ze sci-fi filmu, ani z pohádky od Pixaru, ale jedná se o skutečného mořského plže, který je známý jako Costasiella kuroshimae. Jedná se o jednoho z mála žijících tvorů, kteří jsou schopni fotosyntézy za pomoci řas.

Tento mořský slimák má velké korálkové oči, rovný obličej a malá tykadla. Jeho tělo je porostlé výrůstky, které vypadají jako zelené listy. Díky tomu získal přezdívku „leaf sheep“. Tento tvor nemiluje nic více, než pojídání mořských řas, díky čemuž je jeho tělo také schopné zmíněné fotosyntézy. Když konzumuje řasy, čerpá z nich chloroplasty, které následně ukládá ve svém těle, aby z nich čerpal energii díky procesům známým jako kleptoplasty.

Tohoto procesu jsou obvykle schopné jen jednobuněčné organismy, proto je tento mořský plž takovou raritou. Dalo by se laicky říci, že jde o slimáka se solárním pohonem. Costasiella kuroshimae nepatří mezi velké plže, jeho délka je pouhých 5 milimetrů. Pokud byste ho chtěli vidět na živo, budete se muset potápět ve vodách poblíž Japonska, Indonésie a Filipín, kde se tito tvorové nacházejí.

Existují i ​​jiné druhy mořských slimáků, které izolují a ukládají chloroplasty, ale většina je vyloučí buď ihned nebo po několika týdnech. Jen pár vyvolených tvorů, jako je tento slimák, dokáže udržet chloroplasty v těle po dobu několika měsíců. Podle vědců jim tento proces zabrání vyhladovění v době, kdy je nedostatek řas ke konzumaci.