Muž, kterého si spletete se sochou

Nejšpinavější muž světa

Zdroj: minuto30.com

Amou Haji žije v izolaci ve vesnici Dejgah a ve svých 80 letech naprosto vážně věří, že by jakákoliv očista vedla k tomu, že by onemocněl. A nejde mu jen o koupání – Amou se nesmí dostat ani do zběžného kontaktu s vodou. Pokud se před ním jen zmíníte o mytí, hrozně se rozzlobí.

Výsledek tohoto přesvědčení je opravdu mocný. Na první pohled je vidět, že je Amou nejšpinavějším člověkem na zemi. Má prakticky barvu půdy, po které chodí, dokonale splynul se svým okolím. Když sedí klidně bez pohnutí, můžete si ho snadno splést se sochou.

Nejšpinavější muž světa

Zdroj: huffingtonpost.com

Nechuť k mytí není však to jediné, čím trpí. Amou taky nesnáší čerstvé potraviny a čistou pitnou vodu. Živí se výhradně zamřelým dikobrazím masem a vodu pije z rezavé plechovky. Vypije jí takhle přes 5 litrů denně. Co je ovšem vrcholně nechutné je fakt, že si do dýmky místo tabáku nacpává zvířecí výkaly. Nepotřebuje ani kadeřníka – když má vlasy moc dlouhé, prostě je spálí.

Pouhé přežívání asi není žádná výhra

Také se nedá říct, že by bydlel zvlášť pohodlně. Stačí mu totiž díra v zemi. Někdy přespí v otevřeném cihlovém domku, který pro něho ze soucitu postavili vesničané. Je samozřejmě na místě, ptát se, proč Amou takto žije. Takováto existence už není vysvětlitelná žádnou duchovní filozofií nebo asketismem.

Nejšpinavější muž světa

Zdroj: rsvlts.com

Vesničané, kteří mu postavili boudu, tvrdí, že Amou utrpěl v mládí strašné neštěstí, které bylo pádným důvodem pro jeho rozhodnutí. Teď už nemá co ztratit, nebo čeho se bát. Zdánlivě může proto vypadat šťastnější, než jeho majetnější soukmenovci s rodinou a starostmi. Ale určitě se tentokrát všichni shodneme na tom, že takovéto děsivé přežívání místo žití rozhodně nestojí za to.