Dům vajíčko

Zdroj: urbanicablog.com

Ve vajíčku z dlažebních kostek žije čínský architekt Dai Haifei. Společnost, pro kterou pracuje má slogan „Naše stavby jsou jako vejce, snesená městem“ a Dai mu asi nechce zůstat nic dlužen.

Dům vesmírná loď

Zdroj: Flickr. com

Podivný dům, tvářící se jako kosmická loď stojí v Chattanooga v Tennessee v USA.

Dům čajová konvice - Teapot Dome

Zdroj: bestourism.com

Teapot Dome, nebo chcete-li konvicový dům v Zilla (Washington, USA) byl postaven v roce 1992 jako připomínka skandálu kolem stejnojmenného ropného ložiska Teapot Dome.

WC dům

Zdroj: y555y.com

Jihokorejští kanalizační aktivisté zahájili činnost svého WC sdružení kolaudací tohoto záchodového domu v listopadu 2007.

Dům lastura Nautilus

Zdroj: liveinternet.ru

Překrásný, lasturou inspirovaný Nautilus najdete v Mexiku, hlavním městě Mexika.

Dům bota

Zdroj: windsorstar.com

Dům bota stojí v Hellamu (Pennsylvánie, USA) a býval to penzion místního obuvního magnáta Mahlona N. Hainese. Po jeho smrti tu chvíli byla cukrárna. Později z něho město zřídilo muzeum.

Dům vzhůru nohama, postavený na střech

Zdroj: delo.si

Dům postavený na hlavu vytvořil Daniel Czapiewski v Szymbarku v Polsku a má být alegorií na doby socialismu i současnosti.

Dům umění Eliphante

Zdroj: flickriver.com

Dům umění Eliphante postavili umělec Michael Kahn a jeho žena Leda Livant z materiálu, který kousek po kousku sesbírali po okolí.

Dům plechové prase

Zdroj: Flickr.com

Ocelový dům vypadá jako plechový čuník a najdete ho v Lubbocku (Texas, USA). Architekt a sochař Robert Bruno ho stavěl 23 roků ze 110 tun oceli.

Dům jahoda

Zdroj: Flickr.com

Dům jahodu můžete obdivovat v japonském Tokiu.

Dům bublina, bublinový dům

Zdroj: forbes.com

Bublinový dům je šetrný k životnímu prostředí. Tento navrhl francouzský designér Pierre Stephane Dumas. Domek je recyklovatelný a svým obyvatelům umožňuje vychutnat si západ i východ slunce a hvězdnou oblohu.

Dům kámen

Zdroj: architbang.com

Dům balvan je také velmi přátelský k přírodě, dokonale do ní zapadne. Ale nebude v něm trochu zima a vlhko?

Dům PC myš

Zdroj: taringa.net

A něco pro technofily! Dům, který vypadá jako obří počítačová myš. Konečně byste mohli dát celému světu vědět o své posedlosti!