Středověký skvost Karlštejn je velkým lákadlem nejen pro milovníky historie a zaryté romantiky. Na své si přijde každý, kdo touží po nezapomenutelné dovolené v malebném prostředí. Oblast Karlštejnska navíc nabízí mnohem více podívané – tolik turistických cílů soustředěných na poměrně malé ploše hned tak někde neuvidíte. O těch nejzajímavějších se dočtete v tomto článku.

Lom Velká Amerika

Proč vážit cestu do Grand Canyonu, když můžete obdivovat krásy lomu Velká Amerika u nás? Stačí přistavit u vyhlídkové plošiny u silnice Mořina-Kozulupy. Výlet si lze prodloužit túrou po žluté značce, která vede k lomu Mexiko.

Lom Velká Amerika – Autor: cs:ŠJů – vlastní fotografie

Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně vznikly mnohem dřív, než byl vystavěn Karlštejn. Konkrétně před 400 miliony lety. V rámci zhruba hodinové prohlídky shlédnete jedinečnou opálonosnou výzdobu a množství paleontologických nálezů. Zajímavostí je, že se zde v 15. století nacházela penězokazecká dílna.

Koněpruské jeskyně – Autor: kubian.blogspot.cz

Obec Tetín

V obci Tetín na vás dýchne atmosféra dob dávno minulých. Aby ne, když se její historie píše již od dob Přemyslovců. Nachází se zde tři historicky a architektonicky zajímavé kostely, muzeum a torzo raně středověkého hradu s čarokrásným výhledem na Berounku.

Kostely Svaté Kateřiny a Svaté Ludmily v Tetíně – Autor: Zp

CHKO Český Kras

Podniknout výlet do Karlštejnska a nenavštívit chráněnou krajinnou oblast Český Kras, která zde byla vyhlášena v roce 1972? Území o rozloze necelých 130 km2 zdobí kaňony, rokle, jeskyně, dubové háje a další přírodní útvary. Procházka ve vás zanechá příjemné vzpomínky.

Svatý Jan pod Skalou v CHKO Český Kras – Autor: Autor: cs:ŠJů – Vlastní dílo

Stylové ubytování v Hotelu Mlýn Karlštejn

Karlštejnsko je velmi barvité a všechny turistické cíle určitě nestihnete za jediný den. Chcete-li si pobyt užít plnými doušky, rezervujte si ubytování u Karlštejna a prožijte zde plnohodnotnou dovolenou.

Skvělou volbou je vyhlášený hotel Mlýn Karlštejn, který se nachází v prostředí Českého Krasu. Okolí hotelu Karlštejn si okamžitě zamilujete a budete se sem rádi vracet!