Tahle šíleně vypadající zvířata nejsou vymyšlená!

rypoš lysý

Mexickému mlokovi dorůstají části těla

Axolotl mexický je v podstatě mlok, který nikdy nedospěje a neztratí žábry. Proto může žít trvale pod vodou. Také dokáže obnovovat ztracené části svého těla.

Opici z Madagaskaru říkají domorodci aje aje

Ksukol ocasatý je velmi vzácná a samotářská noční poloopice z Madagaskaru. Je příbuzný s lemury, pro domorodce děsivými tvory, a proto je za ztělesnění zla a zabíjen.

Oslizlá ryba se dokáže vznášet ve vodě

Blobfish vypadá jako hromada slizu, ale ve skutečnosti je to ryba jménem Psychrolutes marcidus. Žije u pobřeží Austrálie a Tasmánie a má opravdu unikátní kůži. Ta má menší hustotu než voda, takže se naše slizová koule v oceánu pěkně vznáší. Kromě toho nemá tato ryba ani žádné svaly.

Krtek s hvězdicovým nosem vás vyčmuchá i pod vodou

Krtek hvězdiconosý | Copiright: Brandon MotzKrtek hvězdonosý má speciálně vyvinuté čichové ústrojí, takže je schopen čichu i pod vodou. Obývá mokřiny a vlhké nížiny východní Kanady a severovýchodu Spojených států.

Chobotnice, pojmenovaná po slonovi z Disneyho

Dumbo Octopus žije v oceánu v šílených hloubkách skoro 5 kilometrů. Pohybuje se pomocí chapadel těsně nad dnem oceánu, kde loví. Dorůstá slušné velikosti, byly nalezeny exempláře, které měří i dva metry na délku.

Kříženec hlodavce, hmyzu a ještěrky

Je patrně rypoš lysý. V tomhle nemáme jasno, protože žije v podzemí a dožívá se neuvěřitelných 20 let. Takže nemůže být hlodavec, i když tak vypadá. Stejně jako podzemní hmyz, i tahle holá krtkokrysa vytváří kolonie kolem jedné královny. Rypoš ovšem také není schopen udržet si tělesnou teplotu, takže by mohl být i chladnokrevný savec.

Podzemní žába vylézá jen kvůli páření

Tahle fialová žába žije v jihozápadní Indii. Má maličkou hlavičku a ohromně nafouknuté tělo. Celý rok tráví v podzemí až 8 m hluboko a vylézá jen v období monzunových dešťů, aby se spářila. V češtině zatím nemá jméno, protože byla objevena docela nedávno, tak jí zatím zůstává latinské Nasikabatrachus sahyadrensis.

Uvidíte z něho jen oči

Nártoun filipínský sice dostal své jméno podle extrémně dlouhých nártů, ale ve skutečnosti si na něm všimnete jen obrovitánských očí. Dobrý zrak je pro něho nezbytností, protože je noční tvor a potřebuje vidět ve tmě. Navíc se živí hmyzem, který loví ve skoku a při tom se bystrý zrak taky hodí.

Vlkouš zaútočí klidně i na člověka

Vlkouš je docela obr. Některé exempláře mají až metr a mohou vážit klidně 40 kg. Jsou to dost agresivní ryby a rybáři z nich mají strach a na pruty je rozhodně nechytají. Útočí totiž i na lidi a psa, který spadne do potoka, dokážou nemilosrdně zabít.