6:00

Pokud jsme nuceni vstávat kolem šesté hodiny ranní a nemůžeme se za žádnou cenu probrat, není podle odborníků nic lepšího, co by nás nastartovalo, než milování nebo sprcha. Mužské tělo navíc právě kolem šesté hodiny produkuje nejvíc testosteronu.

7:00

V sedm hodin začíná pracovat tlusté střevo. Díky tomu začíná být tělo pěkně připravené na nový den a zbavuje se škodlivých látek.

8:00

Ideální doba na snídani. Tělo potřebuje doplnit energii a i snídaně by tomu měla odpovídat. Nejlepší je celozrnné pečivo, vločky a ovoce.

9:00

Organismus je připraven na stoprocentní výkon. Tělo je aktivní, psychika vyrovnaná. Krátkodobá paměť na vrcholu a energie přímo trhá rekordy. To nám vydrží asi do 11 hodin. Pak je čas na malou svačinku.

13:00

Nejlepší doba na oběd. Ve 12 totiž ještě máme dost sil, a oběd by je utlumil. Po obědě tělo tráví a je dobré dopřát mu k tomu odpočinek. Stejně setrvá v útlumu až do 14. hodiny.

15:00

Pokud jsme v pořádku, je touto dobou naše energie opět na vrcholu. Jsme aktivní a energičtí.

16:00

Od této chvíle nám perfektně fungují všechny smysly. V tuto dobu můžeme sportovat nebo nakupovat, půjde nám to moc dobře.

17:00

Tělo se pomalu připravuje na klidový režim. Už bychom neměli pít alkohol, kávu  nebo jíst tučná a kořeněná jídla, protože nám začínají víc pracovat ledviny. Je dobré se hýčkat koupelí a odpočívat.

20:00

Už bychom neměli jíst, jídlo se po osmé hodině večerní usazuje do tukových zásob. Za to máme nejaktivnější dlouhodobou paměť, takže je to příznivá doba k učení.

22:00

Už jsou aktivní jen naše kožní buňky a proto je nejlepší čas odebrat se do hajan.