Síla pozitivní myšlenky

Poznatek o neexistenci skutečné reality dělá z našich životů doslova mentální hru. Kdo kontroluje náš život? My sami, náhoda, či snad zlovolné bohaté korporace nebo politici?

Všechno to může být pravda a od toho, čemu věříme, se bude odvíjet náš život. Je prokázáno, že bohatí lidé věří, že si své životy řídí sami. Chudí lidé bývají naopak přesvědčeni, že jsou smýkáni osudem a nemají nad svými životy žádnou kontrolu.

Tento zásadní rozdíl je způsobem myšlením. Pokud nedokážeme řídit svůj život, nedokážeme získat ani kontrolu nad svými penězi.

Pozitivní myšlení je tedy naprosto nezbytné, ale samo o sobě nestačí.

Trocha práce produktivního druhu

Pokud budete čekat, až vaše pozitivní modlitba k vlastnímu já dojde vyslyšení, nestane se nic. Je zapotřebí začít žít okamžitě tak, jakoby se myšlené už stalo skutkem. Vše je jen ve vaší hlavě. Vaše nedostatky i nedostatky druhých. Záleží jen na vás, jak se na věci díváte.

A až se budete umět dívat lépe, uvidíte všechny příležitosti ke změně, kterých jste si dosud nepovšimli. Nebo si je začnete vytvářet. Najednou také odhalíte všechnu zátěž, kterou jste dosud zbytečně tahali, a která vám bránila v rozletu. Jen ji odhoďte, vážně už ji nebudete potřebovat.

Náš život je příběh a jako takový má končit happy endem

Vždycky jsme měli sklony vnímat svůj život jako vyprávění, jako příběh. A příběhy jsou od toho, aby nám přinášely poučení. Chyby nás mají inspirovat k lepšímu opakování, ne nás srážet na dno.

Základem úspěšného životního příběhu je poznat sebe sama, zjistit, co chceme a naplnit to. Proč bychom jinak dostali tak mocný magický nástroj jako je náš mozek, který dokáže život vnímat přesně tak, jak ho naprogramujeme?