Chcete si vychutnat příjemnou letní dovolenou a nevíte, které místo vybrat, abyste měli záruku kvality? Vyberte si Mallorcu, tento španělský ostrov nabídne perfektní dovolenou pro milovníky válení u moře, obdivování památek, ale i bujarého nočního života. Mallorca je největším z Baleárských ostrovů a rozhodně má co nabídnout pro krátkou i delší dovolenou.

Jelikož je Mallorca omývána teplým Středozemním mořem, můžete se těšit v hlavní sezóně na příjemné moře, které láká ke koupání. Noční život je zde velmi příjemný, je zde otevřeno mnoho klubů pro mladé, najdete zde mnoho barů i příjemných restaurací. Mallorca nežije jen z cestovního ruchu, ale místní se věnují i zemědělství, pěstuje se zde například vinná réva, takže, jak asi tušíte, můžete ochutnat místní lahodná vína.

 

Kam na Mallorce vyrazit?

Pokud milujete historii, rozhodně byste se měli podívat do hlavního města Palma de Mallorca, které nabízí krásnou ukázku toho, jak se zde střídala nadvláda Římanů, Maurů a později křesťanů. Z architektury je největším skvostem katedrála La Seu, která je dlouhá 121 metrů. Největší zážitek budete mít, když si projdete celé město, narazíte na mnoho malebných barevných uliček, ale také na  prastarý mlýn zvaný El Jonquet. Dalším městem, které stojí za návštěvu, je staré město Alcúdia. Najdete zde pláž dlouhou 10 kilometrů, mnoho zábavního vyžití a také krásné historické památky. nedaleko města najdete i krásnou přírodní rezervaci S´Albufera.

Na Mallorce rozhodně nedoporučujeme zůstávat jen na hotelu, ale věnovat čas tomu, že ji prozkoumáte blíže. Ideální je půjčit si zde vůz nebo si domluvit výlet do některého z mnoha krásných měst. Ostrov je 110 kilometrů dlouhý, 90 kilometrů široký a žije zde necelý milion obyvatel. Každý si zde najde něco, co si zamiluje. Mallorca je skvělou letní destinací, nad kterou rozhodně nemusíte váhat.