Muškát vám způsobí kvalitní halušky

Věděli jste, že muškát je psychotropní? Pokud si ho dáte v dostatečném množství, způsobí vám halucinace.

Chilli paprička Trinidad Moruga Scorpion je tak agresivní, že vás může popálit i přes latexové rukavice. Je to nejpálivější paprička vůbec.Bylinky

Přestože je vanilka považována za nudnou, je jedním z nejsložitějších a nejdražších koření na světě.

Šafrán vás dokáže zabít už v množství 10 gramů, což je asi ¾ lžíce.
Červené papriky jsou nesmírně bohaté na vitamín C. Na váhu obsahují více céčka než má šťáva z citrónu. Kromě toho jsou také zdrojem antioxidantů.

Zázvor patří mezi nejlepší bylinky na odhlenění dýchacích cest. Zabírá lépe než chemické dryáky.

bylinky

Koriandr chutná jako mýdlo s drcenými brouky

Zelené papriky jsou prostě jen málo zralé červené papriky. Ale aby toho nebylo málo, žluté papriky jsou pro změnu jiný druh.

Vaše domácí lékárnička by měla obsahovat kurkumu. Kurkuma – tedy žluté zlato, která je součástí kari, se ukázala být velmi účinná proti Alzheimerově chorobě. V současnosti poráží dokonce na body všechny ostatní známé bylinky, účinné v těchto případech.

Když řádil dýmějový mor, nosily se masky s lístky máty, hřebíčkem a podobnými aromatickými bylinkami. Věřilo se totiž, že nákazu přenáší zkažený vzduch a že to bylinky napraví.

Jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik je lapacho. Je velmi účinné proti rakovinnému bujení, cukrovce, Parkinsonově chorobě a skleróze.

genech můžete mít zakódovanou nechuť ke koriandru. Lidé s určitou sadou genů tvrdí, že koriandr chutná jako mýdlo a drcení brouci.bylinky

Brusinky vám pomohou zvládnout peklo

Pokud jste žena, podvědomě vás přitahuje vůně černé lékořice. Funguje to u všech, veškerý odpor je marný.

Hořčice a wasabi jsou pikantní teprve, až se nadrtí. Teprve, až jsou buňky těchto rostlin poškozeny, stává se ze zcela neškodných rostlinných složek sloučenina allylisothiokyanát, která je zodpovědná za známou štiplavou chuť.

Pokud jste měli někdy zánět močového měchýře, víte, jak vypadá peklo. Překvapivě i na peklo zabírají nejlíp bylinky. Nejlepší lék na močové cesty? Brusinky.bylinky

Máta, podávaná na konci jídla v restauracích nemá jen osvěžit dech. Pomáhá také zklidnit žaludek a umenšit následky přejedení.