Tajemství spočívá v mražení během fermentace – zmrzlá voda se odstraní a zbyde alkohol

Ironií je, že tohle vražedné pivo s výstižným názvem Hadí jed uvařil opět ten samý pivovar Brewmeister Brewery. Ale neudělal to, protože by se nudil a rád předháněl sám sebe. Prý chtěl jen vyhovět svým zákazníkům, kteří tvrdili, že je na ně Armageddon příliš slabý. Tak si Brewmeister Brewery řekli, proč ne, pojďme do toho tentokrát naplno!

Výsledkem je 67,5 % pivo. Technika výroby Snake Venomu se moc neliší od klasického vaření, ale během procesu fermentace se nápoj mrazí. Tak se v něm obsažená voda změní na led, který se dá oddělit. V tekutině zbyde hlavně alkohol, který nemrzne. Pokud se toto zmražení provede několikrát, nezbyde už skoro nic než alkohol a Snake Venom je toho důkazem.

To pivo je zabiják – i whisky mívá maximálně 50 procent

Účinky tohoto piva jsou markantní a nevyzpytatelné. Musí mít dokonce na štítku varování, že je určeno k pomalému usrkávání a ne ke klopení. Pro porovnání zdůrazňujeme, že většina whisky má něco mezi 40 a 50 procenty. U nás jsme sice zvyklí i na silnější vypalováky, ale s úctou uznejme, že tohle pivo do nich daleko nemá. Však taky za 275 ml Snake Venomu zaplatíte asi tak 1500 Kč.

Soutěž o nejsilnější pivo začali ve Skotsku se značkou Tactical Nuclear Penguin, která má 32 % alkoholu. Tučňáka z trůnu sesadil německý Schorschbock se 40 %. Následoval Sink the Bismarck se 41 %, The End of History s 55 % a pak Armageddon.

Myslím, že budeme všichni s napětím očekávat, zda se některému pivovaru podaří vytočit procenta alkoholu ještě výš.