Na letní dovolenou u moře v Chorvatsku se každoročně vydává tisíce Čechů. Každý volí jiný způsob dopravy, ale drtivá většina dává přednost vlastnímu automobilu. Cestovat po vlastní ose má řadu výhod, ale i úskalí. Výhodou je volnost a nezávislost, jelikož si můžete zastavit, kdykoliv potřebujete, odpočinout si a občerstvit se. V cílovém místě pak můžete své auto využít k výletům po okolí, pokud vás omrzí válení na pláži, nebo se výjimečně pokazí počasí. Nevýhodou cesty autem je únava a stres. Proto je dobré zvolit vhodný termín pro cestu mimo nejvytíženější období, kterým bývá konec týdne. Nejhorší variantou je vyrazit autem do Chorvatska v pátek odpoledne po příchodu z práce, kdy je člověk unavený a na silnicích je hustý provoz.

Na co se připravit

Především je třeba vybrat vhodnou trasu. Pokud ještě samotné Chorvatsko příliš neznáte, může vám pomoci internetový portál Ubytování v Chorvatsku. Najdete zde všechny potřebné informace, které dovolená chorvatsko vyžaduje. Mimo jiné i mapy Chorvatska, mapy dálnic, regionů, konkrétních míst, ostrovů či chorvatských národních parků. Chcete-li mít jistotu ubytování a nespoléhat se na náhodu a hledání na místě, výborně vám poslouží katalog apartmánů v Chorvatsku, který je rovněž součástí portálu ubytování chorvatsko. Jedná se o největší katalog apartmánů v Chorvatsku, který nabízí levné ubytování jak ve známých letoviscích, tak i v méně známých destinacích.

Další informace portálu

Hlavní devizou hledání vhodného ubytování je skutečnost, že můžete využít novinky, kterou je videoprezentace. To znamená reálné představení vybraného ubytovacího zařízení, takže víte předem, jak to v daném objektu vypadá, jak jsou zařízené pokoje a jakým vybavením objekt disponuje. Další výhodou je přímé jednání s majitelem. Na portálu ubytování chorvatsko vyplníte příslušnou kolonku a majitel se vám ozve na váš e-mail. Další jednání probíhá již pouze mezi vámi a majitelem. Portál ubytování chorvatsko nabízí i další informace, které vás určitě budou zajímat. Například počasí v chorvatsku, upozornění na nově postavené objekty nebo články o jednotlivých chorvatských letoviscích, ostrovech či národních parcích.