V současné době zaujímá automatizovaná výroba v průmyslovém světě své významné postavení. Dnes si již málokdo dokáže představit firmy zabývající se výrobou bez vyspělých strojů. Do popředí se tak dostává i využití robotických ramen. A jaké výhody robotická ramena nabízejí?

Efektivní pomocník do výroby

Mezi hlavní cíle průmyslové robotizace patří zejména zvýšení efektivity a produktivity celé výroby. Díky robotickým ramenům dojde ke snížení zmetkovitost výrobků a účinnější kontrole kvality, a to v podstatě hned po začlenění robotických ramen do výroby. Kromě toho dokáží průmysloví roboti pracovat nonstop a vyžadují minimální údržbu. Ne nadarmo nachází robotická ramena využití v širokém spektru průmyslových odvětví. Vzhledem ke své velikosti a hmotnosti jsou navíc mobilní.

Ovládání robotů zvládne opravdu každý

Robotická ramena jsou vyrobena tak, aby jejich zapojení do provozu, naprogramování a ovládání zvládl opravdu každý. Implementace robotických ramen do výroby netrvá oproti jiným průmyslovým robotům nikterak dlouho, zapojení robotů lze zvládnout již během 1-2 dnů. Jejich značnou výhodou je, že mohou pracovat přímo bok po boku s lidmi, jelikož splňují veškerá bezpečnostní kritéria. Takže není třeba žádné bezpečností oplocení.

Rychlá návratnost investice

Robotická ramena patří mezi cenově dostupné zařízení, která nejsou nároční na obsluhu ani elektřinu. Zapojení robotických ramen do výroby vám navíc zajistí vyšší efektivitu práce a s tím spojené vyšší zisky. Díky tomu je návratnost investice do robotizace práce pomocí robotických ramen mimořádně rychlá. Průměrně se návratnost této investice pohybuje mezi 1-2 roky, a to s ohledem na typ výroby.