Zajisté už jste někdy viděli africké sošky plodnosti, které mají ztopořený penis. Ve všech kulturách je silná erekce považována za znak síly a mužnosti. V mládí s ní nemá problém skoro nikdo, ale s přibývajícími léty se často stává, že se kvalita erekce zhoršuje. Když není penis dostatečně ztopořený nebo když erekce ani nenastane, pochopitelně je pohlavní styk nemožný. Vždy existuje možnost, jak intimní problémy řešit a dbát byste měli především na prevenci.

Jak erekci zlepšit?

Nejdůležitější ze všeho je zdravý životní styl, protože se často začnou vyskytovat problémy s erekcí právě tehdy, když nežijete správně. Důležité je nepít, nekouřit a vyhýbat se tučným jídlům. Vsadit byste měli na vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a posilování. Posilování vám zajistí dostatek testosteronu i štíhlý pas, který vede k průchodným cévám. Obezita naopak cévy ucpává, pak jsou plné tuku a cholesterolu a nemohou se prokrvit. S přibývajícím věkem je důležité myslet také na doplňky stravy, které podpoří intimní zdraví, s jejich pomocí zvýšíte své libido a postaráte se i o zdravou prostatu.

Pro dosažení zlepšení erekce je důležitý pravidelný sex nebo masturbace. Díky tomu budete neustále posilovat prostatu, která je tím nejdůležitějším svalem, který se vám o erekci postará. Pokud už jste ve stádiu, kdy nemůžete erekce ani dosáhnout nebo vám hrozí, že by zhoršující se erekce narušila váš vztah, neváhejte navštívit urologa. Jde o lékaře, který řeší problémy s erekcí každý den a to jak u starých, tak i u mladých pacientů. Lékař vás krátce vyšetří, dá vám cenné rady a obvykle vám předepíše silné léky, které se vám o dosažení pevné a dlohotrvající erekce postarají. Řešte své problémy, bylo by škoda připravit se o příjemné momenty, které vám může vaše intimní oblast poskytnout.