Sedavé zaměstnání, nedostatek pohybu, špatná životospráva nebo dokonce těsné spodní prádlo může vést k potížím s erekcí, které se nazývají erektilní dysfunkce. Tyto potíže sice někdy bývají příznakem vážnějšího onemocnění, ovšem mnohem častěji jsou zapříčiněné příliš velkým stresem, špatnou životosprávou či psychickou újmou. Takovým potížím lze předejít několika změnami v životě.

Pravidelně cvičte

Silné důkazy spojují sedavý životní styl s erektilní dysfunkcí. Ukázalo se, že běhání, plavání a další formy aerobního cvičení pomáhají předcházet problémům s erekcí.

Dejte si pozor na jakoukoli formu cvičení, která vytváří nadměrný tlak na perineum, což je oblast mezi šourkem a konečníkem. Jak krevní cévy, tak nervy, které zásobují penis, mohou být nepříznivě ovlivněny nadměrným tlakem v této oblasti.

Je nepravděpodobné, že příležitostná krátká jízda na kole způsobí problém s erektilní dysfunkcí. Ale muži, kteří tráví hodně času na kole, by se měli ujistit, že jim jejich kolo dobře sedí, nosit polstrované cyklistické kalhoty a často se při šlapání postavit.

Hlídejte si hladinu testosteronu

Dokonce i u zdravých mužů může hladina testosteronu klesnout. Každý rok po dosažení věku 40 let, mužský testosteron úrovně obvykle klesá o 1,3%.

Příznaky, jako je nízká sexuální touha, špatná nálada, únava nebo potíže při rozhodování, naznačují nedostatek testosteronu, stejně jako problém s erekcí.

Vyhněte se nelegálním lékům

Když zjistíte, co je Kamagra a podobné přípravky, vyhněte se jim. Podobné přípravky jsou v České republice nelegální a mohou vám spíše uškodit než-li pomoci.

Stejně tak se vyhněte anabolickým steroidům. Tyto přípravky, které jsou často zneužívány sportovci a kulturisty, mohou zmenšit varlata a snížit schopnost vytvářet testosteron.