Zbývá vám už několik málo dárků, které byste chtěli nakoupit, ale nezbylo vám příliš peněz? Nebo je váš rozpočet na dárky celkově omezený? Vsaďte na levnější varianty dárků, které i přes svou nižší cenu dokáží obdarovávaného potěšit. Co tedy koupit, ale zároveň ušetřit?

Dárky pro ženy

Pokud přemýšlíte nad levnějšími variantami dárků pro ženy, zkuste popřemýšlet o dámském oblečení. Levné dámské oblečení seženete na mnoha místech na internetu i v kamenných obchodech a může potěšit podobně jako oblečení za vyšší cenu, navíc mnohdy velký rozdíl mezi dražším a levnějším oblečením nepoznáte. Dámský textil je dobrou volbou jako dárek pro ženy, které se snaží šetřit a novým kouskem oblečení se odmění jen málokdy. Nutné je však přemýšlet nad vkusem obdarovávané ženy. Levným dárkem, který potěší, může být také klasická kosmetika nebo levnější parfémy, které však mnohdy voní velmi příjemně a mohou ženu potěšit.

Pro muže

Levnější variantou dárků pro muže mohou být například starší knihy, které seženete v antikvariátech či velkých knihkupectvích. Často zde seženete knihy, které jsou v dobrém stavu a za skvělou cenu. Jejich obsah je ve srovnání s knihou novou naprosto identický. Dobrou volbou je také levný pánský textil. Muži si celkově oblečení příliš často nekupují, proto pro ně může být například župan, pyžamo, trenky či mikina dobrou volbou. Poměrně levným dárkem, který potěší mnohé muže, jsou také různé pochutiny a dobroty. Nevíte, co koupit dědečkovi či tatínkovi? Vsaďte na kvalitní domácí paštiku či naložené hermelíny, takové dárky potěší a jejich výroba není příliš nákladná.

Co je levné, nemusí být špatné

Myslete na to, že levné věci nemusí být nutně nekvalitní. Často jsme v předvánočním čase komerčními tlaky nuceni kupovat zbytečně drahé věci, mnohdy levnější varianty jsou stejně kvalitní, i když zrovna nemají tak skvěle promakaný obal a reklamu.