V každé domácnosti se jistě objevuje nějaká komoda a to díky tomu, že nabízí nepřeberné možnosti využití. Mezi další výhody patří velké množství dekorů, různých druhů materiálů, stylů, velikostí i různých cenových relací.

Jaká jsou kritéria výběru komody?

Mezi hlavní kritérium, které hraje při výběru velkou roli, patří především místo, kde bude komoda umístěna. Částečně univerzální jsou komody bílé, které jsou vhodné téměř do jakéhokoli prostoru. Bílá komoda navíc v někom může vzbuzovat pocit čistoty a jemnosti, je vhodná do interiérů romanticky laděných, je to kousek velmi nadčasový, neboť jej můžete doplnit některou bytovou dekorací, pokud na vás bude působit strohým dojmem.

Pro každou místnost je také jiný nárok na úložné prostory. Komoda šuplíková je ideální do dětského pokoje či do ložnice. Do obývacího pokoje si můžete pořídit komodu s prosklenými dvířky, jež reprezentuje i moderní komody.

Další hledisko je druh materiálu. I tady je na výběr z celé řady různých druhů. Pokud patříte mezi milovníky dřeva, tak si můžete pořídit komodu z masivu. Mezi nejčastější druhy dřeva se používá smrk, borovice, buk či dub. Mezi odolné materiály se řadí také lamino, jež nabízí velké množství dekorů, snadnou údržbu a je i cenově velmi dostupné. Bílá komoda levně se dá pořídit na e-shopu dona-shop.cz, kde naleznete i celou řadu dalších zajímavých modelů a variant. Vybrat si zde můžete komodu vysokou či širších rozměrů, v různých barevných variantách. Velmi oblíbené jsou i komody v kombinaci se šuplíky a policemi. I tyto modely v e-shopu naleznete.

Komody se dají velmi snadno sladit s dalšími kousky nábytku, který se nachází v konkrétní místnosti. Pokud patříte mezi zastánce originality, můžete si vybrat z nabídky komod ve stylu retro či vintage. Tyto styly slaví velký návrat a v současné době jsou velmi trendy.