Víno je přírodním produktem, ve kterém se snoubí sluníčko, kvalitní půda a ideální přírodní podmínky. Tím vším oplývají jihomoravská vína, která jsou vyhlášena svou kvalitou nejen v tuzemsku, ale prosazuje se i v zahraničí. Mnohé odrůdy získaly již několik cenných vavřínů na vinných veletrzích ve Francii i v jiných zemích.

Vína z rodinného vinařství

K nejznámějším pěstitelům vína patří rodinné vinařství Holánek z obce Ivaň, která leží nedaleko Novomlýnských nádrží a rekreačního střediska Pasohlávky. Tento jihomoravský region má všechny předpoklady pro pěstování kvalitních vín. Zájemci mají možnost koupit si vynikající vína v rodinném e-shopu nebo na místě při osobní návštěvě. Specialitou vinařství Holánek je pořádání svateb na ve Vinařském dvoře, který vznikl rekonstrukcí bývalé fary v Ivani. Vinařství Holánek vám zajistí obřad v místním kostele nebo na obecním úřadu a na svatební hostinu budete mít zajištěno menu na míru a nejkvalitnější moravská vína z rodinného vinařství.

Typické jihomoravské odrůdy vín

V Ivani si můžete vybrat víno podle svého gusta, nebo si můžete objednat víno eshop v pohodlí svého domova. Místní typickou odrůdou je Ryzlink vlašský nebo Ryzlink rýnský. Tyto odrůdy jsou charakteristické hloubkou a plností, což je dáno hojností slunečních paprsků a štěrkopísčitou půdou, která je pro pěstování vín ideální. Podmínky regionu pod Pálavskými vrchy svědčí i burgundským odrůdám, jako je Rulandské bílé, Rulandské šedé a Rulandské modré. V nabídce jsou oblíbené odrůdy Tramín červený a Pálava. Specialitou a chloubou vinařství Holánek je růžový klaret vyráběný z hroznů odrůdy Cabernet sauvignon.

Aktuální nabídka vín

Rodinný eshop s vínem nabízí aktuálně skvělá přívlastková vína. Objednáte-li si tří nebo více kartonů, budete mít dopravu zásilky zdarma. Jeden karton obsahuje šest lahví. Rodinné vinařství Holánek si váží každého zákazníka a je připraveno poskytnout každému milovníkovi vína jakékoliv rady prostřednictvím telefonu či e-mailu.