Optimalizovat web pro vyhledávače zvládne i naprostý začátečník. Není to nic složitého. Stačí jen mít základní znalosti o SEO a programování. Optimalizace webu pro vyhledávače vám pak pomůže dosáhnout větší návštěvnosti, potažmo zisků či jiných cílů. Máme pro vás přichystané základní rady, na které nesmíte při SEO optimalizaci zapomenout.

Správně postavený web

Základem SEO-optimalizace je správně postavený web, který disponuje vším, po čem touží vyhledávače. Spousty webů tyto základní faktory dává až na druhou kolej, přesto se jedná o to nejdůležitější při optimalizaci.

Pokud se rozhodnete pro optimalizaci pro prohlížeče, je zapotřebí mít validní web, který obsahuje minimum chyb. Vyhledávače přísně trestají za každý prohřešek v kódu. Další důležitou položkou je velikost stránek. Udržujte stránky přehledné a co s nejmenší velikostí, která vám pomáhá při načítání stránek. Velké soubory na stránkách nejsou příliš po chuti vyhledávačům.

K lepšímu výsledku ve vyhledávání a zisku více bodů u vyhledávačů pomáhají i správná klíčová slova v titulku a hlavičce. Ty totiž určují, zda si vás uživatelé najdou či nikoliv. Klíčová slova by neměla mít velkou konkurenci při vyhledávání a zároveň by měla co nejvýstižněji popisovat oblast, na kterou se web orientuje.

Velmi důležitým bodem je i stáří domény. Na úplně nové doméně můžete vytvořit skvělý web, který vás dostane na přední příčky vyhledávání. Jenže s populární doménou, která má historii, dosáhnete mnohem lepších a rychlejších výsledků.

Když si nevíte rady

Důkladnější SEO vyžaduje však větší odbornost. V případě, že se nechcete plácat na místě a celou optimalizaci zkoušet pomocí pokusů a omylů, je lepší obrátit se na odborníky. Řada oborníků a agentur, jako je Seo Consult vám poradí s kompletní správou a optimalizací webu tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků v co nejkratším čase.

Related Posts