Mnoho lidí sní o pohodlném bydlení v rodinném domku. Ať už se rozhodnete pro výstavbu nového domku nebo si koupíte starší domek, který zrekonstruujete, možná narazíte na problém, se kterým jste nepočítali a sice absenci připojení ke kanalizačnímu systému. Pokud nemůžete svůj domek napojit na kanalizační systém, tak nezoufejte, existuje pro vás snadné a poměrně levné řešení, kterým jsou betonové jímky.

Proč betonové jímky?

Jímka z betonu je hermeticky uzavřenou betonovou konstrukcí, kam putuje veškerý odpad z vašeho domu. Pokud byste byli napojeni na kanalizaci, vše by putovalo do velké čističky odpadních vod. Betonová žumpa je však jednoduchým řešením, pro které vám stačí 3 jednoduché úkoly, vyhloubit jámu, koupit betonovou jímku a napojit na ní odpad. Velkou výhodou betonových jímek je skutečnost, že jsou bezúdržbové a velmi levné. Mnoho lidí si pořizuje domovní čističku odpadních vod, to je však poměrně drahé řešení, které vyžaduje údržbu. Betonové jímky jsou vám k dispozici v různých objemech a vy si můžete vybrat jímku o takovém objemu, která bude pro vaše potřeby nejvhodnější. Vždy, když se jímka naplní, tak si necháte její obsah odčerpat fekálním vozem a následně ji můžete nadále používat. Pokud se pro žumpu rozhodnete, obraťte se na specializovanou firmu na Dobrezumpy.cz, která zajistí kvalitní hranaté žumpy a zajistí vám i jejich odvoz a instalaci. Je jedno, odkud jste, můžete si nechat zajistit betonové žumpy v Praze, betonové žumpy v Liberci a kdekoliv jinde.

Firma má k dispozici betonové jímky o velikosti do 12 metrů krychlových. Pokud byste časem zjistili, že je pro vás daná jímka příliš malá, jednoduše na ni lze napojit další jímku, takže můžete snadno získat dvojnásobný objem prostoru. Betonové jímky slouží jako žumpy, ale jejich využití může být širší, můžete je využívat například i k zadržování dešťové vody. Firma vám k jímkám může dodat i celou řadu příslušenství, jako třeba betonové nástavce, nepřejezdové desky, bezpečnostní betonový poklop, betonový komín a víko z litiny.