Nejjedovatější afrodiziakum na světě je sekretem broučích nožek

Puchýřník patří do čeledi majkovitých a rozemletý se používal jako afrodiziakum, známé pod názvem španělská muška. Že je jedovatý se ovšem také ví už docela dlouho, protože už Medicejští používali tyto broučky jako přísadu do svého proslulého jedu.

Toxin, který puchýřník vylučuje, se jmenuje kantharidin a k vašemu usmrcení by ho stačilo pouhých 0,03 g. Samečci puchýřníků tento jed vylučují z kloubů na nohách a často jím pak po oplodnění potírají samičku, aby ji ochránili před predátory. Dalo by se říct, že jim ho dávají jako svatební dar.

Afrodiziakum, které se z těchto broučků vyrábělo, se většinou kapalo do vína. Přesněji, muži je kapali do vína ženám, aby byly povolné. To ovšem nedává z hlediska působení jedu žádný smysl. Ten sice může v malinkatém množství opravdu nabudit libido, ale jen to pánské.

Budete mít úpornou erekci, ale jen díky otoku močové trubice

Kantharidin je totiž dráždivý toxin a způsobuje otoky. A jak si hledá po požití cestu z těla ven, dráždí i sliznici močové trubice. U žen to nemá žádné pozorovatelné následky, za to mužům může způsobit pořádně vytrvalou erekci. Jestli je taková erekce příjemná, to si spočítejte sami.

Každopádně to naše předky rozhodně nezastavilo před užíváním španělských mušek. Malé dávky se podávaly ženichům, aby neselhali při svatební noci. Také se proslýchá, že básník a filozof Lucretius zemřel právě na předávkování tímto broučkem. A markýzovi de Sade se takhle podařilo zabít dvě prostitutky. Nakapal jim totiž afrodiziakum na pralinky a nijak na nich nešetřil.

Po množství různých nehod a prokázané toxicitě tohoto afrodiziaka byly španělské mušky přísně zakázány.

TIP: Nemusíte se vůbec bát. V současnosti je však na trhu mnohem větší a bezpečnější nabídka afrodiziak pro muže. Ty vám pomohou proti únavě, zvýší vám libido a dokonce i produkci testosteronu.

Žádnou paniku! Španělské mušky ze sexshopu ještě nevyhazujte!

Pokud teď blednete a chystáte se řítit domů a chemicky neutralizovat lahvičku španělských mušek, které jste si ze zvědavosti koupili v sexshopu, můžete se uklidnit. Skutečné španělské mušky jsou opravdu zakázány a žádný dodavatel si nechce postupně zabíjet klientelu.

Takže lahvičky ze sexshopu, které se dnes pyšní nápisem španělské mušky, puchýřníka neviděly ani z vlaku. Je to jen výtažek z bylinek, obohacený vitamíny a okořeněný alkaloidem johimbínem z kůry afrodiziakální tropické rostliny.

Tohle afrodisiakum vám rozhodně neublíží, i když stimulovat vás bude asi jen ten samotný pocit, že jste ho ochutnali. Protože jeho složení vám asi libido nenabudí.