Přišli jste o práci nebo přemýšlíte o změně? Není nic jednoduššího, než si najít novou práci. Ono se to lehko řekne, ale kde všude se dá práce hledat? Nabídka pracovních míst je poměrně široká. Pokud však hned nenajdete práci ve svém oboru, řešením by mohla být nabídka práce na zkrácený úvazek. Pokud momentálně žádnou práci nemáte, důležité je zaregistrovat se na úřadu práce, který vám s hledání pomůže. Pracovní nabídky můžete hledat nejen na pracovních portálech, ale i v databázi úřadu práce.

Internetové databáze pracovních míst

Nejrychlejší možností je vyhledávání pracovních míst pomocí internetu. Pokud si chcete najít kvalitní práci, prohlížejte ověřené servery s dobrou pověstí, které mají velkou návštěvnost a to díky široké databázi pracovních nabídek. Jestliže internet doma nemáte, můžete navštívit internetovou kavárnu nebo knihovnu.

Promyslete si, o jakou pracovní pozici máte zájem a zda k ní máte potřebné dovednosti, znalosti a kvalifikaci.

Pokud vás nějaká pracovní nabídka zaujme, zjistěte si co nevíce dostupných informací o firmě, která danou pracovní pozici nabízí a na příslušný kontakt zašlete svůj životopis s motivačním dopisem.

Životopis a motivační dopis

Sestavte si životopis, do něhož nezapomeňte zaznamenat vaše zkušenosti, dovednosti a znalosti, které jste během pracovního procesu získali. Žádné informace nezkreslujte ani nezkrášlujte, nemuselo by se vám to vyplatit.

HitPrace.cz

Na tomto internetovém portálu naleznete širokou nabídku pracovních míst. Pokud chcete mít přehled o aktuálních nabídkách ve svém regionu, postačí vyplnit e-mailovou adresu, na kterou vám nabídky budou chodit. Služba není zpoplatněná. Kromě klasických pracovních pozic zde naleznete i širokou nabídku brigád.