Chystáte-li se na cestu do zahraničí, potřebujete kromě platného cestovního dokladu také cestovní pojištění. V rámci EU sice máte nárok na nutnou a neodkladnou péči ve smluvních zařízeních členských států, avšak na ošetření a lécích se musíte jako pacient spolupodílet. Spoluúčast může být v některých státech až 100%, a pak se může i drobné škrábnutí pěkně prodražit. Abychom se těmto nepříjemnostem vyhnuli, je nutné mít sjednané cestovní pojištění.  To lze jednoduše a rychle  zařídit i na internetu pomocí srovnávače cestovního pojištění.

Cestovní pojištění v balíčku platební karty

Jestliže byste chtěli na cestě využít pojištění, které máte od své banky na platební kartě, předem si raději zjistěte, jaké výlohy a do jaké výše toto pojištění pokrývá. Pojistné limity na platebních kartách totiž bývají většinou nízké. Mohlo by se tedy stát, že byste museli případné léčebné výlohy doplácet. Pojištění se taktéž nevztahuje na případnou ztrátu zavazadel či způsobení škody druhým osobám. I tak se tedy vyplatí uzavřít si zároveň klasické cestovní pojištění, obzvlášť máte-li v plánu podnikat nějaké rizikovější aktivity.

Kolik cestovní pojištění stojí?

Výše pojistky se odvíjí podle délky pobytu v zahraničí, podle destinace (Evropa/Svět), věku pojištěnce (dítě, dospělý, dospělý nad 70 let) a účelu výjezdu (pobyt u moře, rekreační sport, adrenalinový sport, …). Základní balíček cestovního pojištění zpravidla obsahuje krytí léčebných výhod a asistenční služby. Možné je také sjednat úrazové připojištění pro případ ztráty či odcizení zavazadel. Kromě cestovního pojištění lze také sjednat pojištění storna zájezdu, které vám může taktéž ušetřit spoustu peněz. Jelikož se může výsledná cena pojištění u jednotlivých pojišťoven výrazně lišit, je dobré využít online srovnávač. Díky kterému ušetříte nejen čas, ale také své peníze.