Neurosluchátka Mico si zjistí, jak se cítíte, a zahrají vám hudbu podle vaší nálady

Tvůrci pohyblivých oušek a ocásků chystají něco méně výstředního – sluchátka, která čtou naše nálady

Idylka, na kterou jsme vás navnadili, se patrně brzy stane skutečností. Japonská společnost Neurowear totiž nedávno vyrukovala s prototypem neurosluchátek. Pokud si vzpomínáte, tato firma stojí i za oušky a ocásky, dávajícími vrtěním najevo naše nálady.

Sluchátka dostala jméno Mico a fungují na tom samém principu jako uši a ocásky. Senzor umístěný na našem čele snímá naše mozkové vlny a tlukot srdce. Kromě našeho mozku se připojuje také přes Bluetooth k iPhonu. Zjistí si, jak se cítíme a sluchátka podle toho vybírají skladby, odpovídající naší náladě.

Když se vám nebude líbit, co sluchátka vybrala, jen zatřesete iPhonem

Sluchátka prozatím sice vybírají z databáze pouhých 100 písní, ale rozšíření repertoáru je jen drobná kosmetická úprava. Písně jsou totiž natagované a rozdělené podle nálad a se speciálním softwarem není problém otagovat si skladby podle vlastního výběru. Kromě toho Neurowear zvažuje partnerství s hudebními aplikacemi, které by podstatně rozšířily výběr skladeb.

A pokud by se vám sluchátky zvolená písnička zrovna nelíbila, stačí jen zatřást vaším iPhonem a ten hned začne přehrávat další.

Takovou vychytávku ocení určitě každý, kdo v zajetí intenzivní nálady hledal vhodné songy. Teď už nebudeme muset ztrácet čas žádným hledáním a překlikáváním.  Kromě toho dostaneme šanci seznámit se s novými skladbami a hudebníky, ke kterým bychom se normálně asi nedostali.

Sluchátka se zatím jen testují, ale Neurowear říká, že budou na trhu brzy

Automatické vybírání hudby podle nálady je určitě super představa, ale ještě zajímavější by asi bylo, kdyby tvůrci neurosluchátek zapracovali i na opačné poloze. Tedy kdyby nám sluchátka dokázala vybrat hudbu, „léčící“ náš momentální stav. Třeba ospalost by mohla zahnat rychlými, energickými rytmy nebo depresi veselými písničkami.

Sluchátka jsou zatím poměrně veliká a bílá a velká je i jejich baterie, ale jistě můžeme počítat s určitou miniaturizací a větší barevnou škálou. Zatím jsou totiž ve fázi testování, ale když se podíváme na to, jak rychle uvedli Neurowear na trh právě neuroouška, můžeme se spolehnout, že nebudeme čekat dlouho.