Adepti vysvětlují prostřednictvím domácího videa, proč by zrovna oni měli letět

O myšlence osidlování Marsu formou atraktivní reality show, která celý projekt zaplatí, jsme psali před pár měsíci. Tenkrát ještě mnozí předpokládali, že se poněkud výstřední nápad neuskuteční, ale Mars One se zdá zcela přesvědčený o životaschopnosti svého projektu.

A není divu, na cestu bez návratu se totiž přihlásilo neuvěřitelných 202 586 adeptů! Ať už je pohání touha něco dokázat nebo láska k dobrodružství, či jsou prostě jen unaveni svým životem, je neuvěřitelné, kolik lidí je ochotno projít intenzivním výcvikem a pak riskovat svůj život na rudé planetě, ze které už se nikdy na Zem nevrátí.

Tito uchazeči natočili pro společnost Mars One videa, ve kterých vysvětlují, proč by měli být na misi vybráni zrovna oni. Pocházejí ze 140 zemí světa, takže se ve skupině, vybrané nakonec pro show, můžeme těšit na velmi pestrou směs kultur a životních filozofií.

Poslední kolo výběru chce nechat Mars One i na divácích své show

31. srpna se uskutečnilo první ze čtyř výběrových kol. V následujících měsících bude Mars One počet kandidátů zužovat. Plánuje dokonce začlenit poslední kolo výběru do samotné reality show, aby o konečných kandidátech mohli rozhodovat také diváci.

Výsledkem by mělo být 24 až 40 adeptů, kteří zahájí sedmiletý výcvik. Po jeho absolvování chce Mars One ve spolupráci se soukromou společností SpaceX vysílat na Mars ve dvouletých intervalech čtyřčlenné týmy osadníků. První kolonisté by tak měli na rudé planetě přistát v roce 2023.

Možná je to naprosto šílený projekt, ale řekla bych, že my, diváci, můžeme doufat v takovou reality show, jakou svět opravdu ještě neviděl.